ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին եւ Լիբանանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Նաբիհ Բըրրիին` Բեյրութում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան առջեւ տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ:
Հեռագրերում ասվում է. «Խոր վշտով տեղեկացա Բեյրութում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան առջեւ տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչական գործողության մասին, որը երկու տասնյակից ավելի մարդկանց մահվան եւ հարյուրից ավելի վիրավորների պատճառ դարձավ: ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եւ եղբայրական զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհվածների հարազատներին, Իրանի եւ Լիբանանի բարեկամ ժողովուրդներին՝ մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:
Նոյեմբերի 22-ին Մոնտեվիդեոյում՝ Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության Գլխավոր Ասամբլեայում, ՈւԱՀ պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խերման Կարդոսոյի հետ: Ողջունելով ԱԺ նախագահին` Խերման Կարդոսոն նշեց, որ Ուրուգվայը կարեւոր նշանակությ...

RA NA Speaker Hovik Abrahamyan sent telegrams of condolences to the Speaker of the Majlis of the Islamic Republic of Iran Ali Ardeshir Larijani and the Speaker of the National Assembly of the Republic of Lebanon Nabih Berri on the terrorism occurred in front of the Embassy of the Islamic Republic of Iran in Beirut.
The telegrams say: “I learnt with deep sorrow about the severe terrorist act occurred in front of the Embassy of the Islamic Republic of Iran in Beirut, which became the reason of more than two dozens of people’s death and more than a hundred of the injured. In the name of the RA National Assembly and personally me I express my deep condolences and brotherly support to you, the victims’ families, wishing perseverance to the friendly peoples of Iran and Lebanon, and the injured quick recovery.”
On November 22 in Montevideo in the General Assembly of the Oriental Republic of Uruguay (ORU), within the framework of the official visit to the ORU the RA NA President Hovik Abrahamyan met with the President of the House of Representatives of the Uruguayan Parliament Herman Cardoso.Welcoming the N...