ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին եվ Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին Կազանում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ
«Խոր ցավով տեղեկացա նոյեմբերի 17-ին Մոսկվայից Կազան ժամանող Boeing 737 ուղեւորատար  ինքնաթիռի վթարի եւ մարդկային զոհերի մասին:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եւ զորակցություն եմ հայտնում զոհվածների հարազատներին»:
18.11.2013
ՀՀ ԱԺ նախագահի հանդիպումները Սան Պաուլոյում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 18-ին Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Ազգային կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Էնրիկե Ալվեսի հրավերով պաշտոնական այցով ժամանեց Բրազիլիա: ԱԺ նախագահի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Դավիթ Հարութ...
ՌԴ Պետական դումայի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Նոյեմբերի 18-ին ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ հարցերի, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկու գլխավորած պատվիրակությունն այցելեց Ծիծռնակաբերդի հուշահամալիր: Ռուս խորհրդարանականները ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ դրեցին 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը...

Телеграмма соболезнования Председателя НС О.Абраамяна Председателю СФ ФС РФ В.Матвиенко и Председателю ГД РФ С.Нарышкину в связи с трагедией в Казани
“С глубокой скорбью узнал о произошедшей 17 ноября аварии пассажирского лайнера Boeing 737 рейсом Москва – Казань, повлекшей человеческие жертвы.
От имени Национального Собрания РА и лично себя выражаю глубокое соболезнование и поддержку родным погибших”.
18.11.2013
Встречи Председателя НС РА в Сан-Паулу
18 ноября делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном, прибыла с официальным визитом в Бразилию по приглашению председателя Палаты депутатов Национального конгресса Федеративной Республики Бразилия Энрике Алвеса. В составе армянской делегации депутаты НС Д.Арутюнян, А.Давтян, Н.Зограбя...
Делегация Государственной Думы РФ посетила мемориал в Цицернакаберде
18 ноября делегация, возглавляемая председателем Комитета Государственной Думы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Л.Слуцким, посетила мемориал в Цицернакаберде. Российские парламентарии возложили венок к мемориалу и почтили минутой молчания память невинных жертв Ге...