Ապրիլի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Քվեարկությունների ավարտից հետո ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը խորհրդարանի անունից ողջունեց «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում նիստին ներկա Ժամկոչյանի անվան թիվ 119 դպրոցի աշակերտն...
ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության նախագահ Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամ Թեւան Պողոսյանը մասնակցում են ապրիլի 29-ից մայիսի 1-ը Թբիլիսիում հրավիրված «Հարավային Կովկաս. աշխարհաքաղաքականություն, Եվրաատլանտյան ինտեգրում եւ ներքին մարտահրավերներ» խորագրով ՆԱ...
Մայիսի 2-ին՝ ժամը 13.30-ին, Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանի հեղինակած «Գժանոց կամ թեժ աշուն» գրքի շնորհանդեսը: ...
Ամփոփվեցին ԵԽԽՎ նստաշրջանի երկրորդ մասի աշխատանքների արդյունքները
Ապրիլի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հրավիրված մամուլի ասուլիսում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ) ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը եւ պատվիրակության անդամներ Արփինե Հովհաննիսյանն ու Նաիրա Կարապետյանը ամփոփեցին ապրիլի 22-26-ը Ստրասբուրգում կայացած ԵԽԽՎ նստաշրջանի երկր...
Ապրիլի 30-ին Եվրախորհրդարանի պահպանողականների եւ ռեֆորմիստների խմբակցության պատվիրակության անդամներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ ծաղիկներ դրեցին Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հուշակոթողին, լռությամբ հարգեցին մեկուկես միլիոն անմեղ նահատակների հիշատակը։ Պատվիրակության անդամները եղան նաեւ Հ...
Ապրիլի 29-ին Hayeli.am կայքում հրապարակված «Սպառնում են այրել ԱԺ պաշտոնյաների մեքենաները» վերնագրով հոդվածում փորձ է արվել Արտաշատի սեփականաշնորհված հյուրանոցը կապել Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի անվան հետ: Հայտնում ենք, որ Ազգային ժողովի նախագահը որեւէ առնչություն չի ունեցել եւ չունի հիշ...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը մայիսի 3-ին՝ ժամը 14:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կազմակերպում է «Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության նախագահությունը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ: Տեղեկությունների եւ լսումներին մասնակցելու (գրանցվելու) համար խնդրում ենք կ...

30 апреля Председатель НС встретился с учащимися и педагогами старшей школы N 119 им. Б.Жамкочяна.
Спикер парламента в беседе с гостями, в рамках ставших традиционными с 2008 года “открытых уроков”, ознакомил с структурой и функциями законодательного органа, особенностями пропорциональной и мажоритарной избирательных систем, соотношением властных и оппозиционных политических сил в НС, подчеркнув заинтересованность властей в наличии сильной оппозиции и плюрализма мнений в парламенте.
Глава законодательного органа также представил молодежи приоритеты внутренней и внешней политики государства, подчеркнул роль и участие НС в решении стоящих перед республикой первоочередных задач и проблем, важность контрольных функций парламента и т.д.
Из внешнеполитических проблем О.Абраамян особо и детально остановился на процессе урегулирования Нагорно-Карабахского конфликта в формате Минской группы ОБСЕ и армяно-турецких отношениях.
Председатель НС выслушал также озабоченности педагогов, предложил присутствующему на встрече председателю Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтяну обратиться к поднятым вопросам и содействовать их решению.
30 апреля Национальное Собрание РА продолжило работу очередных четырехдневных заседаний, голосованием приняв законопроекты, обсуждавшиеся в предыдущий день. Парламент продолжил дебаты в первом или втором чтениях по проектам о внесении изменений и дополнений в законы РА “О языке”, “О социальной ...
Председатель делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян и член делегации Т.Погосян участвуют в созванном с 29 апреля по 1 мая  в Тбилиси 83-м семинаре ПА НАТО “Южный Кавказ:  геополитика, Евроатлантическая интеграция и внутренние вызовы”. 29 апреля армянская делегация приняла участие в первом з...
Подведены итоги работ второй части сессии ПАСЕ
30 апреля на созванной в парламенте пресс-конференции глава делегации НС РА в ПАСЕ Д.Арутюнян и члены делегации А.Ованесян и Н.Карапетян подвели итоги работ состоявшейся 22-26 апреля в Страсбурге второй части сессии ПАСЕ. В состав армянской делегации входили также депутаты З.Постанджян и Л.Зурабян.Р...
30 апреля члены делегации фракции консерваторов и реформистов Европарламента посетили Цицернакаберд, где возложили цветы к мемориалу Геноцида армян, почтив молчанием память полутора миллионов невинных жертв. Члены делегации побывали также в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с экспозицией,...