ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության նախագահ Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամ Թեւան Պողոսյանը մասնակցում են ապրիլի 29-ից մայիսի 1-ը Թբիլիսիում հրավիրված «Հարավային Կովկաս. աշխարհաքաղաքականություն, Եվրաատլանտյան ինտեգրում եւ ներքին մարտահրավերներ» խորագրով ՆԱՏՕ-ի ԽՎ 83-րդ սեմինարին:
Հայաստանի պատվիրակությունն ապրիլի 29-ին մասնակցել է «Հարավային Կովկաս եւ Եվրաատլանտյան ինտեգրում» խորագրով առաջին նիստին:
Ադրբեջանական պատվիրակության բոլոր փորձերը՝ ներկայացնելու պատերազմական պետական քարոզչությունը, համարժեք պատասխան է ստացել հայկական պատվիրակության կողմից, ավելին` ներկայացվել է տարածաշրջանային անվտանգության եւ համագործակցության հարցերի վերաբերյալ Ադրբեջանի ոչ ժողովրդավարական եւ հակակառուցողական դիրքորոշումը:
Մայիսի 1-ին պատվիրակությունը կմասնակցի «Հայաստան-Ադրբեջան-Թուրքիա. տարածաշրջանային հաշտեցման հեռանկարներ» խորագրով քննարկումներին:
Ապրիլի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Քվեարկությունների ավարտից հետո ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը խորհրդարանի անունից ողջունեց «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում նիստին ներկա Ժամկոչյանի անվան թիվ 119 դպրոցի աշակերտն...
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 30-ին հանդիպեց Երեւանի Բ. Ժամկոչյանի անվան թիվ 119 ավագ դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց «Բաց դաս» ծրագրի շնորհիվ 2008 թ.-ից ի վեր պարբերական դարձած՝ աշակերտների եւ ուսանողների այցը խորհրդարան: Այն մի կողմից պատանիներին ...
Մայիսի 2-ին՝ ժամը 13.30-ին, Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանի հեղինակած «Գժանոց կամ թեժ աշուն» գրքի շնորհանդեսը: ...
Ամփոփվեցին ԵԽԽՎ նստաշրջանի երկրորդ մասի աշխատանքների արդյունքները
Ապրիլի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հրավիրված մամուլի ասուլիսում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ) ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը եւ պատվիրակության անդամներ Արփինե Հովհաննիսյանն ու Նաիրա Կարապետյանը ամփոփեցին ապրիլի 22-26-ը Ստրասբուրգում կայացած ԵԽԽՎ նստաշրջանի երկր...
Ապրիլի 30-ին Եվրախորհրդարանի պահպանողականների եւ ռեֆորմիստների խմբակցության պատվիրակության անդամներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ ծաղիկներ դրեցին Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հուշակոթողին, լռությամբ հարգեցին մեկուկես միլիոն անմեղ նահատակների հիշատակը։ Պատվիրակության անդամները եղան նաեւ Հ...
Ապրիլի 29-ին Hayeli.am կայքում հրապարակված «Սպառնում են այրել ԱԺ պաշտոնյաների մեքենաները» վերնագրով հոդվածում փորձ է արվել Արտաշատի սեփականաշնորհված հյուրանոցը կապել Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի անվան հետ: Հայտնում ենք, որ Ազգային ժողովի նախագահը որեւէ առնչություն չի ունեցել եւ չունի հիշ...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը մայիսի 3-ին՝ ժամը 14:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կազմակերպում է «Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության նախագահությունը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ: Տեղեկությունների եւ լսումներին մասնակցելու (գրանցվելու) համար խնդրում ենք կ...

The Chairman of the RA National Assembly Delegation to the NATO Parliamentary Assembly Koryun Nahapetyan and the member of the Delegation Tevan Poghosyan take part in the NATO PA 83rd seminar with the heading “South Caucasus: Geopolitics, Euro-Atlantic Integration and Domestic Challenges” convened in Tbilisi from April 29 up to May 1.
On April 29 the Armenian Delegation took part in the first meeting with the heading “South Caucasus and Euro-Atlantic Integration.”
All the efforts of the Azerbaijani delegation to present the state war propaganda, has received adequate response by the Armenian Delegation, moreover, the Azerbaijani non-democratic and anti-constructive position on the issues of regional security and cooperation have been submitted.
On May 1 the Delegation will take part in the discussions with the heading “Armenia-Azerbaijan-Turkey: Perspectives of Regional Reconciliation.”
On April 30 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings passing by voting the bills debated on the previous day.After voting the in the name of the parliament the NA President Hovik Abrahamyan welcomed the pupils and teachers of Zhamkochian N 119 school, who were attending t...
On April 30 the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan met with the pupils and teachers of Yerevan B. Zhamkochian N 119 Senior School.Hovik Abrahamyan welcomed the visit of the pupils and students to the Parliament, which had become regular since 2008 due to “Open Lesson” programme. On ...
Results of Works of the Second Part of the PACE Session are Summed Up
On April 30 at the press conference convened in the RA National Assembly the Head of the RA NA Delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Davit Harutyunyan and members of delegation Arpine Hovhannisyan and Naira Karapetyan summed up the results of works of the second pa...
On April 30 the members of the delegation of the Conservatives and Reformists Group of the European Parliament visited Tsitsernakaberd Memorial Complex and laid flowers at the Memorial of the Armenian Genocide victims, honored the memory of one and a half million innocent victims with a minute of si...