ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության նախագահ Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամ Թեւան Պողոսյանը մասնակցում են ապրիլի 29-ից մայիսի 1-ը Թբիլիսիում հրավիրված «Հարավային Կովկաս. աշխարհաքաղաքականություն, Եվրաատլանտյան ինտեգրում եւ ներքին մարտահրավերներ» խորագրով ՆԱՏՕ-ի ԽՎ 83-րդ սեմինարին:
Հայաստանի պատվիրակությունն ապրիլի 29-ին մասնակցել է «Հարավային Կովկաս եւ Եվրաատլանտյան ինտեգրում» խորագրով առաջին նիստին:
Ադրբեջանական պատվիրակության բոլոր փորձերը՝ ներկայացնելու պատերազմական պետական քարոզչությունը, համարժեք պատասխան է ստացել հայկական պատվիրակության կողմից, ավելին` ներկայացվել է տարածաշրջանային անվտանգության եւ համագործակցության հարցերի վերաբերյալ Ադրբեջանի ոչ ժողովրդավարական եւ հակակառուցողական դիրքորոշումը:
Մայիսի 1-ին պատվիրակությունը կմասնակցի «Հայաստան-Ադրբեջան-Թուրքիա. տարածաշրջանային հաշտեցման հեռանկարներ» խորագրով քննարկումներին:
Ապրիլի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Քվեարկությունների ավարտից հետո ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը խորհրդարանի անունից ողջունեց «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում նիստին ներկա Ժամկոչյանի անվան թիվ 119 դպրոցի աշակերտն...
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 30-ին հանդիպեց Երեւանի Բ. Ժամկոչյանի անվան թիվ 119 ավագ դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց «Բաց դաս» ծրագրի շնորհիվ 2008 թ.-ից ի վեր պարբերական դարձած՝ աշակերտների եւ ուսանողների այցը խորհրդարան: Այն մի կողմից պատանիներին ...
Մայիսի 2-ին՝ ժամը 13.30-ին, Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանի հեղինակած «Գժանոց կամ թեժ աշուն» գրքի շնորհանդեսը: ...
Ամփոփվեցին ԵԽԽՎ նստաշրջանի երկրորդ մասի աշխատանքների արդյունքները
Ապրիլի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հրավիրված մամուլի ասուլիսում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ) ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը եւ պատվիրակության անդամներ Արփինե Հովհաննիսյանն ու Նաիրա Կարապետյանը ամփոփեցին ապրիլի 22-26-ը Ստրասբուրգում կայացած ԵԽԽՎ նստաշրջանի երկր...
Ապրիլի 30-ին Եվրախորհրդարանի պահպանողականների եւ ռեֆորմիստների խմբակցության պատվիրակության անդամներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ ծաղիկներ դրեցին Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հուշակոթողին, լռությամբ հարգեցին մեկուկես միլիոն անմեղ նահատակների հիշատակը։ Պատվիրակության անդամները եղան նաեւ Հ...
Ապրիլի 29-ին Hayeli.am կայքում հրապարակված «Սպառնում են այրել ԱԺ պաշտոնյաների մեքենաները» վերնագրով հոդվածում փորձ է արվել Արտաշատի սեփականաշնորհված հյուրանոցը կապել Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի անվան հետ: Հայտնում ենք, որ Ազգային ժողովի նախագահը որեւէ առնչություն չի ունեցել եւ չունի հիշ...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը մայիսի 3-ին՝ ժամը 14:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կազմակերպում է «Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության նախագահությունը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ: Տեղեկությունների եւ լսումներին մասնակցելու (գրանցվելու) համար խնդրում ենք կ...

Председатель делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян и член делегации Т.Погосян участвуют в созванном с 29 апреля по 1 мая  в Тбилиси 83-м семинаре ПА НАТО “Южный Кавказ:  геополитика, Евроатлантическая интеграция и внутренние вызовы”.
29 апреля армянская делегация приняла участие в первом заседании – “Южный Кавказ и Евроатлантическая интеграция”.
Все попытки проведения азербайджанской делегацией на заседании милитаристской государственной пропаганды получили адекватный ответ армянской делегации, которая, в частности, обличила антидемократическую и деструктивную позицию Азербайджана в вопросах региональной безопасности и сотрудничества.
1 мая делегация примет участие в дебатах на тему “Армения – Азербайджан – Турция: перспективы регионального примирения”.
30 апреля Национальное Собрание РА продолжило работу очередных четырехдневных заседаний, голосованием приняв законопроекты, обсуждавшиеся в предыдущий день. Парламент продолжил дебаты в первом или втором чтениях по проектам о внесении изменений и дополнений в законы РА “О языке”, “О социальной ...
30 апреля Председатель НС встретился с учащимися и педагогами старшей школы N 119 им. Б.Жамкочяна.Спикер парламента в беседе с гостями, в рамках ставших традиционными с 2008 года “открытых уроков”, ознакомил с структурой и функциями законодательного органа, особенностями пропорциональной и мажоритар...
Подведены итоги работ второй части сессии ПАСЕ
30 апреля на созванной в парламенте пресс-конференции глава делегации НС РА в ПАСЕ Д.Арутюнян и члены делегации А.Ованесян и Н.Карапетян подвели итоги работ состоявшейся 22-26 апреля в Страсбурге второй части сессии ПАСЕ. В состав армянской делегации входили также депутаты З.Постанджян и Л.Зурабян.Р...
30 апреля члены делегации фракции консерваторов и реформистов Европарламента посетили Цицернакаберд, где возложили цветы к мемориалу Геноцида армян, почтив молчанием память полутора миллионов невинных жертв. Члены делегации побывали также в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с экспозицией,...