ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Եռաբլուր
Մարտի 5-ին` Ազգային հերոս, պետական-քաղաքական գործիչ Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրը ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, Աժ փոխնախագահներ Հերմինե Նաղդալյանը եւ Էդուարդ Շարմազանովը, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, պատգամավորներ այցելեցին «Եռաբլուր» պանթեոն : ԱԺ նախագահը  ծաղկեպսակ դրեց Սպարապետի շիրիմին եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգեց նրա հիշատակը։
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  ծաղիկներ դրեց նաեւ Հայոց ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին։
Լիտվայի Սեյմասում Լիտվայի Հանրապետություն-Արցախի Հանրապետություն բարեկամության խմբի ստեղծման կապակցությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի խմբակցությունները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որում ասված է. «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի քաղաքական բոլոր խմբակցությունները ողջունում են Լիտվայի Սեյմաս...

Председатель НС О.Абраамян посетил Ераблур
5 марта Председатель НС О.Абраамян посетил Ераблурский пантеон. Спикер парламента в связи с днем рождения Национального Героя РА, государственного и политического деятеля   Вазгена Саргсяна возложил венок к могиле Спарапета и почтил молчанием его память.
Председатель НС возложил цветы также к мемориалу армянских азатамартиков.
Заявление фракций НС РА в связи с созданием группы дружбы Литовская Республика – Республика Арцах Сеймом Литвы
В связи с созданием группы дружбы Литовская Республика – Республика Арцах Сеймом Литвы фракции НС РА выступили с заявлением, которое гласит: “Все политические фракции Национального Собрания Республики Армения приветствуют создание Сеймом Литвы группы дружбы Литовская Республика – Республика Арцах. Э...