ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Ալբանիայի դեսպանին
Հուլիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Ալբանիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Դաշնոր Դերվիշիին:
Զրուցակիցները կարեւորեցին Հայաստանի եւ Ալբանիայի միջեւ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային, կրթական ոլորտներում ակտիվ համագործակցությունը, միջխորհրդարանական կապերի ակտիվացումը: Երկու երկրների հարաբերությունների խթանման առումով կարեւորվեց խորհրդարանական դիվանագիտության ակտիվացումը, միջազգային խորհրդարանական կառույցներում փոխգործակցությունը:
03.07.2012
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավարին
Հուլիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիստեային: Ողջունելով դեսպանին` ԱԺ նախագահը գոհունակությամբ փաստեց,  որ վերջին շրջանում զգալիորեն ակտիվացել է Հայաստան-Եվրամիություն գործակցությունը`  ինչպես երկկողմ,...
Ի ԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ ԼՐԱՏՎԱՄԻՋՈՑՆԵՐԻ
Չորրորդ գումարման ՀՀ Ազգային ժողովի 11-րդ նստաշրջանի ընթացքում հավատարմագրված լրագրողների հավատարմագրերի ժամկետը երկարաձգվել է մինչեւ 01.08.2012-ը: ...

RA NA President Receives the Ambassador of Albania
On July 3 RA NA President Hovik Abrahamyan received the newly appointed Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Albania to the Republic of Armenia Dashnor Dervish.
The interlocutors emphasized the active cooperation in political, economic, cultural, educational spheres and the activation of inter-parliamentary relations. With respect to relations of the two countries both sides highlighted the role of parliamentary diplomacy and the cooperation in international structures.
03.07.2012
RA NA President Receives the Head of Delegation of the European Union to Armenia
On July 3 RA NA President Hovik Abrahamyan received Ambassador Traian Hristea, the Head of the European Union (EU) Delegation to Armenia.Welcoming the Ambassador, the NA President documented with satisfaction that during the recent period Armenia-European Union partnership had been considerably acti...