ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Ալբանիայի դեսպանին
Հուլիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Ալբանիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Դաշնոր Դերվիշիին:
Զրուցակիցները կարեւորեցին Հայաստանի եւ Ալբանիայի միջեւ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային, կրթական ոլորտներում ակտիվ համագործակցությունը, միջխորհրդարանական կապերի ակտիվացումը: Երկու երկրների հարաբերությունների խթանման առումով կարեւորվեց խորհրդարանական դիվանագիտության ակտիվացումը, միջազգային խորհրդարանական կառույցներում փոխգործակցությունը:
03.07.2012
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավարին
Հուլիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիստեային: Ողջունելով դեսպանին` ԱԺ նախագահը գոհունակությամբ փաստեց,  որ վերջին շրջանում զգալիորեն ակտիվացել է Հայաստան-Եվրամիություն գործակցությունը`  ինչպես երկկողմ,...
Ի ԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ ԼՐԱՏՎԱՄԻՋՈՑՆԵՐԻ
Չորրորդ գումարման ՀՀ Ազգային ժողովի 11-րդ նստաշրջանի ընթացքում հավատարմագրված լրագրողների հավատարմագրերի ժամկետը երկարաձգվել է մինչեւ 01.08.2012-ը: ...

Председатель НС РА принял посла Албании
3 июля Председатель НС РА О.Абраамян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Албании в РА  Дашнора Дервиши.
Собеседники подчеркнули важность активного сотрудничества между Арменией и Албанией в политической, экономической, культурной, образовательной сферах,  оживления межпарламентских связей. В плане сближения отношений двух стран особо выделены активизация парламентской дипломатии, взаимодействие в международных структурах.
03.07.2012
Председатель НС РА принял главу делегации ЕС в Армении
3 июля Председатель НС РА О.Абраамян принял главу делегации Европейского Союза (ЕС) в Армении, посла  Трайана Христеа.Приветствуя гостя, спикер НС с удовлетворением констатировал, что в последнее время существенно активизировалось взаимосотрудничество Армения – Евросоюз как в двустороннем, так ...