ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը հունիսի 25-29-ը կմասնակցի Ստրասբուրգում կայանալիք Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) նստաշրջանի երրորդ մասին: ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակության ղեկավարն է Դավիթ Հարությունյանը, կազմում են` Հերմինե Նաղդալյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Արմեն Ռուստամյանը եւ Զարուհի Փոստանջյանը:
Գերմանիայի դեսպանի հրաժեշտի այցը խորհրդարան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 22-ին ընդունեց ՀՀ-ում ԳԴՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հանս Յոհեն Շմիդթին` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Խորհրդարանի նախագահը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին  հայ-գերմանական միջպետական եւ միջխորհրդարանական հարաբերություններում ունեցած նե...
Հունիսի 22-ին Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին` ընտրելու հանձնաժողովների նախագահների տեղակալներին եւ  հաստատելու հանձնաժողովների  կանոնակարգերը: Այսպիսով` ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց ԲՀԿ խմբ...
Հունիսի 22-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց արտահերթ նստարջանի աշխատանքը:     Խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց  նախորդ օրը քննարկված «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» Հ...

Прощальный визит посла Германии в парламент
22 июня Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла ФРГ в РА Ганса-Йохена Шмидта в связи с завершением его дипломатической миссии.Спикер парламента поблагодарил посла за вклад в армяно-немецкие отношения и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности. О.Абраамян подчеркнул ...
22 июня с целью избрания заместителей председателей комиссий и утверждения регламентов комиссий созваны заседания постоянных комиссий НС.Заместителем председателя Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам избран член фракции ППА Г.Григорян.Заместителем председателя...
22 июня НС продолжило работу  внеочередной сессии. Парламент в первом чтении принял пакеты проектов поправок в законы РА “О лицензировании”, “О государственной регистрации прав на имущество”, “О патентных платежах”, “Об обеспечении безопасности дорожного движения”, “Об организации и проведении ...