ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը հունիսի 25-29-ը կմասնակցի Ստրասբուրգում կայանալիք Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) նստաշրջանի երրորդ մասին: ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակության ղեկավարն է Դավիթ Հարությունյանը, կազմում են` Հերմինե Նաղդալյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Արմեն Ռուստամյանը եւ Զարուհի Փոստանջյանը:
Գերմանիայի դեսպանի հրաժեշտի այցը խորհրդարան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 22-ին ընդունեց ՀՀ-ում ԳԴՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հանս Յոհեն Շմիդթին` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Խորհրդարանի նախագահը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին  հայ-գերմանական միջպետական եւ միջխորհրդարանական հարաբերություններում ունեցած նե...
Հունիսի 22-ին Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին` ընտրելու հանձնաժողովների նախագահների տեղակալներին եւ  հաստատելու հանձնաժողովների  կանոնակարգերը: Այսպիսով` ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ ընտրվեց ԲՀԿ խմբ...
Հունիսի 22-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց արտահերթ նստարջանի աշխատանքը:     Խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց  նախորդ օրը քննարկված «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» Հ...

German Ambassador’s Farewell Visit to the Parliament
On June 22 RA NA President Hovik Abrahamyan received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Federal Republic of Germany (FRG) to RA Hans-Jochen Schmidt on the occasion of completion of his diplomatic mission.The President of the parliament thanked the Ambassador for his contribution in ...
On June 22 the standing committees of the National Assembly convened sittings to elect the Deputy Chairmen of the committees and approving the Rules of Procedure of the committees. So,Grigor Grigoryan, member of the PAP faction was elected Deputy Chairman of the NA Standing Committee on Defense, Nat...
On June 22 the RA National Assembly continued the work of the extraordinary session. The parliament passed in the first reading the package of the draft laws “On Amending the RA Law on Licensing” and “On Amending the RA Law on State Registration of the Rights Towards the Property.” The deputies cont...