ԱԺ աշխատակիցներին շնորհվեցին դասային աստիճաններ
«ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության մասին» օրենքի 8-րդ հոդվածի համաձայն` խորհրդարանի նախագահ Սամվել Նիկոյանը եւ աշխատակազմի ղեկավար Վրեժ Գասպարյանը ապրիլի 17-ին աշխատակազմի 14 աշխատակիցների հանդիսավոր պայմաններում շնորհեցին օրենքով սահմանված համապատասխան դասային աստիճաններ: ԱԺ նախագահը 9-ը պետական ծառայողների շնորհեց ՀՀ պետական ծառայության 3-րդ դասի խորհրդականի դասային աստիճան:  ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարը 4 աշխատակցի շնորհեց ՀՀ պետական ծառայության 2-րդ դասի առաջատար ծառայողի դասային աստիճան եւ 1 աշխատակցի` ՀՀ պետական ծառայության 1-ին դասի կրտսեր ծառայողի դասային աստիճան:
ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը շնորհավորեց ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին դասային աստիճան ստանալու կապակցությամբ` մաղթելով  արդյունավետ աշխատանք: Խորհրդարանի ղեկավարն ընդգծեց, որ Ազգային ժողովում աշխատում են արհեստավարժ ու բանիմաց մասնագետներ, որոնք մշտապես բարձր են պահում խորհրդարանի, մասնավորապես խորհրդարանի աշխատակազմի պատիվը:
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ Լուիզա Չարխչյանը եւ ԱԺ աշխատակազմի քարտուղարության նիստերի ապահովման բաժնի գլխավոր մասնագետ Աստղիկ Անտոնյանը ներկաների անունից շնորհակալություն հայտնեցին ԱԺ ղեկավարությանը իրենց աշխատանքը գնահատելու համար` ընդգծելով, որ հետայսու կփորձեն իրենց ծառայողական պարտականությունները էլ ավելի մեծ պատասխանատվությամբ կատարել` նպաստելով օրենսդիր մարմնի գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը:
Էդուարդ Շարմազանով. «ԼՂՀ միջազգային ճանաչումն այլընտրանք չունի»
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդես է եկել մեկնաբանությամբ` Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի երեկ Բաքվում կայացած կառավարության նիստում ԼՂ հիմնախնդրի առնչությամբ արած հայտարարության վերաբերյալ: Վերջինս մասնավորապես ասել էր` կգա օրը, երբ ադրբեջանական դրոշը կծածանվի Ստեփանակերտում եւ Շուշիում: Էդու...
ԱԺ նախագահը Կոմիտասի անվան պանթեոնում հարգեց Կարեն Դեմիրճյանի հիշատակը
Ապրիլի 17-ին լրանում է պետական-քաղաքական գործիչ, Ազգային հերոս, Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Կարեն Դեմիրճյանի 80-ամյակը։ Այդ կապակցությամբ, այսօր, ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանն այցելեց Երեւանի Կոմիտասի անվան պանթեոն։ Սամվել Նիկոյանը Հայաստանի օրենսդիր իշխանության անունից ծաղկեպսակ դրեց 20-րդ դարի հ...

17 апреля, согласно статье 8 закона “О государственной службе в Национальном Собрании РА”, Председатель НС С.Никоян и руководитель аппарата парламента В.Гаспарян в торжественной обстановке присудили 14 сотрудникам НС установленные законом соответствующие классные чины.
Спикер НС поздравил сотрудников парламента с получением чинов различной степени и пожелал им продуктивной работы, подчеркнув, что в аппарате работают профессиональные и опытные специалисты.
Награжденные сотрудники выразили благодарность руководству НС за оценку их труда и заверили, что и впредь приложат все усилия для добросовестной работы, направленной на повышение эффективности деятельности законодательного органа.
17 апреля под председательством лидера Демократической партии Армении (ДПА) А.Саркисяна состоялась очередная встреча Мониторинговой группы при Председателе НС. Кроме представителей участвующих в выборах политических сил, общественных и международных организаций, во встрече участвовали также пре...
Э.Шармазанов: “Международное признание НКР не имеет альтернативы”
Вице-спикер НС Э.Шармазанов выступил с комментарием в связи с заявлением по Нагорно-Карабахской проблеме, сделанным в Баку на вчерашнем заседании правительства президентом Азербайджана И.Алиевым. Последний, в частности, сказал, что настанет день, когда азербайджанский флаг будет развеваться над Степ...
17 апреля исполняется 80-летие государственного и политического деятеля, Национального Героя, бывшего Председателя НС  К.Демирчяна.В связи с этим сегодня Председатель НС С.Никоян посетил ереванский пантеон им. Комитаса. От имени законодательной власти Армении спикер парламента возложил венок к ...