ԱԺ աշխատակիցներին շնորհվեցին դասային աստիճաններ
«ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության մասին» օրենքի 8-րդ հոդվածի համաձայն` խորհրդարանի նախագահ Սամվել Նիկոյանը եւ աշխատակազմի ղեկավար Վրեժ Գասպարյանը ապրիլի 17-ին աշխատակազմի 14 աշխատակիցների հանդիսավոր պայմաններում շնորհեցին օրենքով սահմանված համապատասխան դասային աստիճաններ: ԱԺ նախագահը 9-ը պետական ծառայողների շնորհեց ՀՀ պետական ծառայության 3-րդ դասի խորհրդականի դասային աստիճան:  ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարը 4 աշխատակցի շնորհեց ՀՀ պետական ծառայության 2-րդ դասի առաջատար ծառայողի դասային աստիճան եւ 1 աշխատակցի` ՀՀ պետական ծառայության 1-ին դասի կրտսեր ծառայողի դասային աստիճան:
ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը շնորհավորեց ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին դասային աստիճան ստանալու կապակցությամբ` մաղթելով  արդյունավետ աշխատանք: Խորհրդարանի ղեկավարն ընդգծեց, որ Ազգային ժողովում աշխատում են արհեստավարժ ու բանիմաց մասնագետներ, որոնք մշտապես բարձր են պահում խորհրդարանի, մասնավորապես խորհրդարանի աշխատակազմի պատիվը:
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ Լուիզա Չարխչյանը եւ ԱԺ աշխատակազմի քարտուղարության նիստերի ապահովման բաժնի գլխավոր մասնագետ Աստղիկ Անտոնյանը ներկաների անունից շնորհակալություն հայտնեցին ԱԺ ղեկավարությանը իրենց աշխատանքը գնահատելու համար` ընդգծելով, որ հետայսու կփորձեն իրենց ծառայողական պարտականությունները էլ ավելի մեծ պատասխանատվությամբ կատարել` նպաստելով օրենսդիր մարմնի գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը:
Էդուարդ Շարմազանով. «ԼՂՀ միջազգային ճանաչումն այլընտրանք չունի»
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդես է եկել մեկնաբանությամբ` Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի երեկ Բաքվում կայացած կառավարության նիստում ԼՂ հիմնախնդրի առնչությամբ արած հայտարարության վերաբերյալ: Վերջինս մասնավորապես ասել էր` կգա օրը, երբ ադրբեջանական դրոշը կծածանվի Ստեփանակերտում եւ Շուշիում: Էդու...
ԱԺ նախագահը Կոմիտասի անվան պանթեոնում հարգեց Կարեն Դեմիրճյանի հիշատակը
Ապրիլի 17-ին լրանում է պետական-քաղաքական գործիչ, Ազգային հերոս, Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Կարեն Դեմիրճյանի 80-ամյակը։ Այդ կապակցությամբ, այսօր, ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանն այցելեց Երեւանի Կոմիտասի անվան պանթեոն։ Սամվել Նիկոյանը Հայաստանի օրենսդիր իշխանության անունից ծաղկեպսակ դրեց 20-րդ դարի հ...

On April 17 under the Article 8 of the law “State Service in the RA National Assembly” the Speaker of the Parliament Samvel Nikoyan and the Chief of Staff Vrezh Gasparyan solemnly conferred 14 employees class ranks stipulated by law. The NA Speaker conferred 9 state civil servants class rank of the 3rd class adviser of the RA State Service. The NA Chief of Staff conferred 4 employees class rank of the 2nd class leading servant of the RA State Service and 1 employee – class rank of the 1st class junior servant of the RA State Service.
NA Speaker Samvel Nikoyan congratulated the representatives of the NA Staff for receiving class ranks, wishing them effective work. The Head of the Parliament has underlined that professional and well-informed specialists work in the National Assembly, who always keep high the honour of the parliament, particularly, the Staff of the Parliament.
In the name of those present Luiza Charkhchyan, Expert of the NA Standing Committee on Social Affairs and Astghik Antonyan, Chief Specialist of the Session Support Division of the NA Staff Secretariat, has thanked the NA leadership for appreciating their work, underlining that from now on they will try to fulfill their service obligations with more responsibility, promoting the rise of the efficiency of the legislative body’s activity.
On April 17 the next meeting of the Monitoring Group adjunct to NA Speaker was held presided over by the Head of the Democratic Party of Armenia Aram Sargsyan. Besides the representatives of the political forces, NGOs and international organizations participating in the elections, the Chairman of th...
Eduard Sharmazanov: “NKR International Recognition Has No Alternative”
NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov made a comment on the statement made by Ilham Aliyev in connection with the NK problem at the Government sitting, which was held in Baku yesterday. In particular, the latter has said that the day will come, when the Azerbaijani flag will be waved in Stepanakert a...
NA Speaker Pays Respect to Karen Demirchyan’s Memory in Komitas Pantheon
On April 17 is the 80th birth anniversary of Karen Demirchyan, state-political figure, National Hero, former speaker of the National Assembly.In that connection, today, RA NA Speaker Samvel Nikoyan visited Yerevan Komitas Pantheon. In the name of the legislative power of Armenia Samvel Nikoyan laid ...