Մարտի 16-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը:
Քննարկվեցին Ազգային ժողովի չորրորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մարտի 19-ից մարտի 22-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ տասնմեկերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 6 հարց եւ 4 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 111 հարց, այդ թվում` 17 միջազգային պայմանագիր:
ԱԺ չորրորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ մարտի 19-ից մարտի 22-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ԱԺ մարտի 19-ի նիստում:

16 марта состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА С.Никоян.
Oбсуждались  проекты решений повесток дня одиннадцатой сессии НС четвертого созыва и четырехдневных  заседаний НС 19-22 марта. В  проект повестки дня одиннадцатой сессии НС вошли 6 вопросов и 4 международных договора.  В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включено 111  вопросов, в том числе 17  международных договоров.
Проекты повесток дня одиннадцатой сессии и четырехдневных  заседаний НС 19-22 марта будут утверждены на заседании НС 19 марта.
16 марта распоряжением Председателя НС РА С.Никояна на должность руководителя Аппарата НС РА назначен Вреж Гаспарян.До этого В.Гаспарян занимал должность главного советника Председателя НС РА.Другим распоряжением спикера парламента на должность первого заместителя  руководителя Аппарата НС РА н...