Վրեժ Գասպարյանը` ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար
ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի կարգադրությամբ` Վրեժ Գասպարյանը մարտի 16-ից նշանակվել է ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Մինչ այդ Վրեժ Գասպարյանը զբաղեցնում էր ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնը:
Սամվել  Նիկոյանի մեկ այլ կարգադրությամբ` Գագիկ Մխեյանը նշանակվել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալի պաշտոնում` ազատվելով ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնից եւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի պարտականությունների կատարումից:
Մարտի 16-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց   ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը: Քննարկվեցին Ազգային ժողովի չորրորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մարտի  19-ից մարտի 22-ի  ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի...
Մարտի 16-ին Ազգային ժողովի 8 հանձնաժողովներ նիստեր գումարեցին:   Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի  մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկեց միջազգային չորս համաձայնագիր` առաջարկելով դրական եզրակացությամբ ընդգրկել առաջիկա քառօրյա նիստերի օր...

Vrezh Gasparyan - Chief of Staff of the RA National Assembly
By the order of the RA NA Speaker Samvel Nikoyan on March 16 Vrezh Gasparyan was appointed as Chief of Staff of the RA National Assembly.
Before that Vrezh Gasparyan was the Chief Adviser to the RA NA Speaker.
By Samvel Nikoyan’s another order Gagik Mkheyan was appointed in the office of the First Deputy Chief of Staff of the RA National Assembly, being released from the office of the Deputy Chief of Staff and as the acting Chief of Staff of the RA National Assembly.
16.03.2012
On March 16 the working consultation of the National Assembly was held, which was conducted by the RA NA Speaker Samvel Nikoyan. The draft decisions on the agenda of the eleventh session of the fourth convocation National Assembly and the March 19 – March 21 NA four-day sittings were considered. 6 i...
On March 16 sittings of the 8 committees of the National Assembly were convened.The Standing Committee of the National Assembly on Financial-Credit and Budgetary Affairs presided over by Gagik Minasyan debated four international agreements, proposing to include them in the agenda of the upcoming fou...