ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը կմեկնի Լիտվա
Մարտի 5-ին ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը` ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ, կմեկնի Լիտվա: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը եւ Արա Նռանյանը` ՀՅԴ  խմբակցությունից:
Հայկական պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Լիտվայի Սեյմի նախագահ Իրենա Դյագուտյենեի, Լիտվա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամների եւ Լիտվայի Սեյմի նախագահի տեղակալ Էրիկաս Տամաշաուսկասի հետ:
Այցի շրջանակներում ծրագրված է խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումը Լիտվայի ԱԳ նախարարի տեղակալ Էվալդաս Իգնատյավիչյուսի հետ, ինչպես նաեւ մամլո ասուլիս Լիտվայի Սեյմում:
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը հանդիպեց Լեհաստանի դեսպանի հետ
Մարտի 5-ին Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկու հետ: Դեսպանի խնդրանքով պարոն Սահակյանն անդրադարձավ Հայաստանի  չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի կատարած աշխատանքի հիմնական ուղղություններին: Նրա գնահատմամ...

RA Parliamentary Delegation is to Leave for Lithuania
On March 5 the RA Parliamentary delegation led by the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, will leave for Lithuania. Gagik Melikyan, Secretary of the NA RPA faction and Ara Nranyan from the ARF faction are in the delegation.
The Armenian delegation will have meetings with the President of the Lithuanian Seimas Irena Degutienė, Members of the Lithuania-Armenia Parliamentary Friendship Group and the Vice President of the Lithuanian Seimas Erikas Tamašauskas .
Within the framework of the visit a meeting of the Parliamentary delegation with Evaldas Ignatavičius , Deputy Foreign Minister of Lithuania, as well as a press conference in the Lithuanian Seimas are scheduled.
05.03.2012
Head of the NA RPA Faction Meets the Ambassador of Poland
On March 5 Galust Sahakyan, Head of the RPA faction of the National Assembly, met Zdzislaw Raczynski, Ambassador of Poland to the Republic of Armenia.At the Ambassador’s request Mr Sahakyan touched upon the main directions of  the RA fourth convocation National Assembly activity. To his as...