Մարտի 1-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին 4 տարի առաջ` մարտի մեկին, Երեւանում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների զոհերի հիշատակը: ԱԺ նախագահը տեղեկացրեց, որ  ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներ...
ՀՀ ԱԺ ներկայացուցիչները որպես դիտորդ կմասնակցեն ՌԴ նախագահի ընտրություններին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 2-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ,  որպես ՀՀ Ազգային ժողովի` ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական խմբի կազմում ընդգրկված ներկայացուցիչ, կմասնակցի մարտի 4-ին կայանալիք ՌԴ նախագահի ընտրություններին: Մարտի 3-ին ծրագրված է ԱԺ փոխխոսնակի հանդիպումը...

1 марта парламент продолжил работу четырехдневных заседаний.По предложению Председателя НС С.Никояна депутаты почтили минутой молчания память жертв  первомартовских трагических событий  2008 года  в Ереване. За заседанием парламента в рамках программы “Открытый урок” следили учащиеся ...
2 марта заместитель Председателя НС РА Э.Шармазанов отправится в Санкт-Петербург, где в качестве представителя НС РА в составе наблюдательной группы Межпарламентской Ассамблеи СНГ примет участие в выборах 4 марта Президента РФ. 3 марта запланирована встреча вице-спикера НС РА с Председателем Государ...