Մարտի 1-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին 4 տարի առաջ` մարտի մեկին, Երեւանում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների զոհերի հիշատակը: ԱԺ նախագահը տեղեկացրեց, որ  ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներ...
ՀՀ ԱԺ ներկայացուցիչները որպես դիտորդ կմասնակցեն ՌԴ նախագահի ընտրություններին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 2-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ,  որպես ՀՀ Ազգային ժողովի` ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական խմբի կազմում ընդգրկված ներկայացուցիչ, կմասնակցի մարտի 4-ին կայանալիք ՌԴ նախագահի ընտրություններին: Մարտի 3-ին ծրագրված է ԱԺ փոխխոսնակի հանդիպումը...

On March 1 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings.On the NA Speaker Samvel Nikoyan’s proposal the deputies honored the memory of the victims of tragic events, which took place in Yerevan four years ago on March 1, with a minute of silence. The NA Speaker has informed th...
RA NA Representatives to Take Part in the RF President’s Elections as Observers
On March 2 the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov will leave for Saint Petersburg, where as a representative involved in the Observation Group of the CIS Inter-Parliamentary Assembly (IPA) of the RA National Assembly will take part in the RF President’s elections. On March 3 the NA Deputy Speak...