ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Ժողովրդական Ժողովի նախագահին
Հայաստանի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական Ժողովի նախագահ Մուհամմադ Սաադ Ալ-Քաթաթնիին.
«Ցավով տեղեկացա Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Պորտ Սաիդ քաղաքի ֆուտբոլային մարզադաշտում տեղի ունեցած ողբերգության մասին:
Եգիպտոսի համար դժվարին այս պահին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն եւ զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Եգիպտոսի Ժողովրդական Ժողովի անդամներին, զոհվածների ընտանիքներին եւ Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ողջ բարեկամ ժողովրդին»:
Փետրվարի 3-ին ՀՀ  Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քեթրին Լիչին: Ողջունելով հյուրին եւ շնորհավորելով նշանակման կապակցությամբ` ԱԺ նախագահը նշեց, որ Հայաստանի ու Մեծ Բրիտանիայի միջեւ առկա է երկկողմ եւ բազմակողմ հ...
Փետրվարի 3-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց   ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը: Քննարկվեցին չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի տասնմեկերորդ նստաշրջանի եւ  փետրվարի  6-9-ի  ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի  որոշման նախագծերը: ԱԺ տասնմեկեր...
Ղեկավարվելով «ՀՀ ԱԺ աշխատակազմում պետական ծառայության մասին» ՀՀ օրենքի 16-րդ հոդվածի 2-րդ մասով եւ 20-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետով` ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը փետրվարի 2-ին կարգադրություն է ստորագրել Հրայր Զորյանին ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչո...
Արեւելյան գործընկերության «Եվրանեսթ»  խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը փետրվարի 3-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում մանրամասներ հաղորդեց Բրյուսելում տեղի ունեցած նիստերի ու քննարկումների մասին: Այդ օրերին տեղի են ունեցել տնտեսական ինտեգրացիայի, էներգե...
ՀՀ Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողով ՀՀ Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը  փետրվարի 3-ին հրավիրած նիստում երաշխավո...

Председатель НС РА С.Никоян направил телеграмму соболезнования Председателю Народного Собрания   Арабской Республики Египет Мухаммаду Сааду аль-Кататни”:
“С болью узнал о трагедии на футбольном поле в городе Порт-Саид Арабской Республики Египет.
В этот тяжелый для Египта час от имени Национального Собрания РА и себя лично выражаю соболезнование и поддержку Вам, членам Народного Собрания   Египта, семьям погибших и всему дружественному народу Арабской Республики Египет”.
3 февраля Председатель НС С.Никоян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Великобритании в РА Кэтрин Лич.Приветствуя гостью и поздравив с назначением, спикер парламента отметил, что налицо довольно широкое поле деятельности для развития существующих между Арменией и Великобританией двусторонних и...
3 февраля состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА С.Никоян.На совещании обсуждались  проекты решений повесток дня одиннадцатой сессии НС четвертого созыва и четырехдневных  заседаний НС 6-9 февраля. В  проект повестки дня одиннадцатой сессии НС вошли 137 вопрос...
В соответствии с частью 2 статьи 16 и пунктом 2 части 1 статьи 20 Закона РА “О государственной службе в Аппарате НС”,  2 февраля с.г. Председатель НС РА С.Никоян подписал распоряжение о назначении Грайра Зоряна и.о. руководителя Управления по связям с общественностью и средствами информации Апп...
На созванной 3 февраля  пресс-конференции глава армянской делегации в ПА “Евронест” Восточного партнерства В.Ованесян сообщил подробности заседаний и дебатов, состоявшихся в Брюсселе.В эти дни прошли заседания комиссий по экономической интеграции, энергетической безопасности и политическим вопр...
На созванных 3 февраля заседаниях постоянных комиссий НС – по  вопросам сельского хозяйства и охраны природы, по защите прав человека и общественным вопросам, по государственно-правовым вопросам, по вопросам здравоохранения, материнства и детства, по внешнм сношениям под председательством соотв...