Խորվաթիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Լուկա  Բեբիչի գլխավորած պատվիրակությունը Ազգային ժողովում հանդիպեց Հայաստան-Խորվաթիա բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Հայաստան-Խորվաթիա բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Սահակյանը նշեց, որ հայ-խորվաթական երկկողմ հարաբերությունների սերտացման համար կարեւոր է միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացումը: Այս տեսանկյունից պարոն Սահակյանը բարձ գնահատեց պատվիրակության այցը Երեւան: Նա կարեւոր համարեց եվրոպական կառույցներում Հայաստանի եւ Խորվաթիայի պատվիրակությունների միջեւ համագործակցության անհրաժեշտությունը: Նշելով, որ ԵՄ անդամակցությունը Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից է` խմբի ղեկավարն այդ հարցում կարեւորեց Խորվաթիայի փորձը:
Խորվաթիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Լուկա  Բեբիչը եւս կարեւորեց միջխորհրդարանական հարաբերությունների խորացումը, փոխայցերը եւ համագործակցությունը միջազգային կառույցներում: Նա Խորվաթիայի խորհրդարանի աջակցությունը հայտնեց Հայաստանի եվրաինտեգրման հետ կապված գործընթացում: Խորվաթիայի Հանրապետության խորհրդարանի պատգամավորները նշեցին, որ իրենց երկիրն արդեն ավարտում է ԵՄ անդամակցության բանակցությունները եւ պատրաստ է այդ հարցում իր փորձառությունը կիսել հայ գործընկերների հետ:
Ազգային ժողովի «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում մարտի 21-ին խորհրդարանում հյուրընկալվել էին  Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի դասախոսներն ու ուսանողները: Ավանդույթի համաձայն, նրանք նախ ներկա գտնվեցին Ազգային ժողովի նիստին: Այնուհետեւ նրանց հետ հանդիպեց Ազգային ժո...
Հայաստանի եւ Խորվաթիայի խորհրդարանների նախագահների հանդիպմանը հաջորդեցին բանակցություններն ընդլայնված կազմով: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ Հայաստանը կարեւորում է Խորվաթիայի հետ հարաբերությունների խորացումը բոլոր ուղղություններով:  Նա վստահություն հայտնեց, որ Խորվաթիայի նախագահ Իվո Յոսի...

Делегация, возглавляемая Председателем Парламента Республики Хорватия Лукой Бебичем,  встретилась в НС с членами группы дружбы Армения – Хорватия.
Руководитель  группы   дружбы Армения – Хорватия О.Саакян, в частности, отметил, что для укрепления армяно-хорватских двусторонних отношений крайне важно развитие межпарламентского сотрудничества, чему в значительной мере способствует и нынешний визит в Ереван.  Отметив, что членство в ЕС является приоритетным направлением внешней политики Армении, лидер группы дружбы подчеркнул важность хорватского опыта в этом вопросе.
Председатель Парламента Республики Хорватия Лука Бебич также подчеркнул важность углубления межпарламентских связей, взаимных визитов и сотрудничества в международных структурах. Он, в частности, выразил готовность хорватского парламента содействовать    процессу   евроинтеграции Армении.
21 марта в рамках программы НС “Открытый урок”  в парламенте состоялась встреча с преподавателями и студентами Ехегнадзорского филиала Армянского  государственного экономического университета (АГЭУ). По сложившейся уже традиции они приняли участие в заседании НС.Затем с ними встретился виц...
За встречей председателей парламентов Армении и Хорватии  последовали переговоры в  расширенном составе.Председатель НС Овик Абраамян отметил, что Армения придает важность углублению отношений с Хорватией во всех направлениях, и выразил уверенность, что намеченный на ноябрь с.г. визит През...