Խորվաթիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Լուկա  Բեբիչի գլխավորած պատվիրակությունը Ազգային ժողովում հանդիպեց Հայաստան-Խորվաթիա բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Հայաստան-Խորվաթիա բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Սահակյանը նշեց, որ հայ-խորվաթական երկկողմ հարաբերությունների սերտացման համար կարեւոր է միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացումը: Այս տեսանկյունից պարոն Սահակյանը բարձ գնահատեց պատվիրակության այցը Երեւան: Նա կարեւոր համարեց եվրոպական կառույցներում Հայաստանի եւ Խորվաթիայի պատվիրակությունների միջեւ համագործակցության անհրաժեշտությունը: Նշելով, որ ԵՄ անդամակցությունը Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից է` խմբի ղեկավարն այդ հարցում կարեւորեց Խորվաթիայի փորձը:
Խորվաթիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Լուկա  Բեբիչը եւս կարեւորեց միջխորհրդարանական հարաբերությունների խորացումը, փոխայցերը եւ համագործակցությունը միջազգային կառույցներում: Նա Խորվաթիայի խորհրդարանի աջակցությունը հայտնեց Հայաստանի եվրաինտեգրման հետ կապված գործընթացում: Խորվաթիայի Հանրապետության խորհրդարանի պատգամավորները նշեցին, որ իրենց երկիրն արդեն ավարտում է ԵՄ անդամակցության բանակցությունները եւ պատրաստ է այդ հարցում իր փորձառությունը կիսել հայ գործընկերների հետ:
Ազգային ժողովի «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում մարտի 21-ին խորհրդարանում հյուրընկալվել էին  Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի դասախոսներն ու ուսանողները: Ավանդույթի համաձայն, նրանք նախ ներկա գտնվեցին Ազգային ժողովի նիստին: Այնուհետեւ նրանց հետ հանդիպեց Ազգային ժո...
Հայաստանի եւ Խորվաթիայի խորհրդարանների նախագահների հանդիպմանը հաջորդեցին բանակցություններն ընդլայնված կազմով: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ Հայաստանը կարեւորում է Խորվաթիայի հետ հարաբերությունների խորացումը բոլոր ուղղություններով:  Նա վստահություն հայտնեց, որ Խորվաթիայի նախագահ Իվո Յոսի...

The delegation led by the Speaker of the Parliament of the Republic of Croatia Luka Bebić met the members of Armenia-Croatia Friendship Group in the National Assembly.
The Head of Armenia-Croatia Friendship Group Hovhannes Sahakyan noted that the development of the inter-parliamentary cooperation was important for the rapprochement Armenian-Croatian bilateral relations. From this viewpoint Mr Sahakyan highly assessed the visit of the delegation to Yerevan. He considered important the necessity of cooperation between the delegations of Armenia and Croatia in the European structures. Noting that the EU membership was one of the priorities of Armenia’s foreign policy the head of the group in that issue highlighted the experience of Croatia.
The Speaker of the Parliament of the Republic of Croatia Luka Bebić also highlighted the deepening of the inter-parliamentary relations, the mutual visits and cooperation in international structures. He expressed the support of the Croatian Parliament in the process connected with Armenia’s Euro-integration. The MPs of the Republic of Croatia noted that their country had already ended the negotiations of EU membership and was ready to share its experience in that issue with the Armenian counterparts.
Within the framework of the Open Lesson programme of the National Assembly on March 21 the lecturers and students of Yeghegnadzor Branch of the Armenian State University of Economics were hosted in the parliament. According to tradition, first they attended the sitting of the National Assembly.After...
The meeting of the speakers of the parliaments of Armenia and Croatia followed the negotiations with extended members. NA Speaker Hovik Abrahamyan noted that Armenia highlighted the deepening of relations in all directions. He expressed confidence that the visit scheduled to Armenia in November of t...