Հանդիպում ԼՂՀ Ազգային ժողովում
Հոկտեմբերի 14-ին ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է կարճատեւ աշխատանքային այցով Արցախ ժամանած ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր, ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կարեն Ավագյանին։  Հանդիպմանը, գոհունակություն հայտելով Արցախ-Հայաստան միջխորհրդարանական հա...
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնը, որն այս տարի նվիրված է հայ մեծանուն բանաստեղծ Վահան Տերյանի 125-ամյակին, մեկնարկել է սեպտեմբերի 10-ին։ Հոկտեմբերի 1-ից ընթանում է փառատոնի մարզային`  2-րդ փուլը, որը մեկնարկել է Գեղարքուն...
Տեղի ունեցավ ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամլո ասուլիսը
Հոկտեմբերի 14-ին ՀՀ Ազգային ժողովում  տեղի ունեցավ ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ  պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանի, պատվիրակության անդամներ Նաիրա Զոհրաբյանի եւ Հերմինե Նաղդալյանի մամլո ասուլիսը, որի ընթացքում նրանք ներկայացրին ԵԽԽՎ 2010 թ. նստաշրջանի 4-րդ մասի աշխատանքների արդյունքները: Պատվիր...

14 октября председатель  НС НКР А.Гулян принял прибывшего в Арцах с кратковременным  рабочим визитом депутата НС РА, главу делегации НС РА в ПА НАТО К.Авагяна.В ходе встречи были рассмотрены вопросы, касающиеся процесса урегулирования Нагорно-Карабахской проблемы и в этом русле – роль парл...
Продолжается Республиканский детско-юношеский конкурс-фестиваль чтецов, проводящийся под патронажем Председателя НС О.Абраамяна. В этом году конкурс, стартовавший 10 сентября, посвящен 125-летию великого армянского поэта В.Терьяна. Второй, областной, тур фестиваля, начатый с 1 октября, уже прош...
14  октября в Национальном Собрании состоялась пресс-конференция главы делегации НС РА в ПАСЕ Д.Арутюняна и ее членов Н.Зограбян и Э.Нагдалян, в ходе которой были представлены итоги работы 4-й части сессии ПАСЕ 2010 года.Председатель делегации Д.Арутюнян отметил, что на пресс-конференцию пригла...