Հունվարի 15-ին ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտը, Ժորժ Կոլոմբիեն եւ հանձնաժողովի քարտուղար Բաս Քլայնը կժամանեն Երեւան:
Համազեկուցողների այցի շրջանակում նախատեսված են հանդիպումներ ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Սիլվիա Զեհեի, ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արմեն Հարությունյանի հետ:
Խորհրդարանում համազեկուցողներին կընդունեն ՀՀ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ԵԽԽՎ-ում Աժ պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը, ԱԺ 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը, փորձագետների փաստահավաք խմբի անդամները:
Հունվարի 15-ին  ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտին եւ Ժորժ Կոլոմբիեին կընդունի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Հունվարի 16-ին համազեկուցողները եւ հանձնաժողովի քարտուղարը կմեկնեն Երեւանից:
ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ 2008-ի դեկտեմբերի վերջին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նամակով դիմել է ԵԽԽՎ անդամ երկրների խորհրդարանների նախագահներին: Նամակում նշվում է.«Ինչպես գիտեք` դեկտեմբերի 17-ին ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովը ընդունեց Հայաստանին առնչվող մի բա...

On January 15 PACE Monitoring Committee Co-Rapporteurs Mr John Prescott, Mr Georges Colombier and the Committee Secretary Mr Bas Klein will arrive in Yerevan.
Within the framework of the co-rapporteurs’ visit meetings are scheduled with the Secretary General’s Special Representative Ms Silvia Zehe, RA Prosecutor General Mr Aghvan Hovsepyan, Secretary of the National Security Council Mr Artur Baghdasaryan and the RA Defender of Human Rights Mr Armen Harutyunyan.
In the parliament RA NA President Mr Hovik Abrahamyan, head of the NA Delegation in PACE Mr Davit Harutyunyan, Chairman of the NA Ad-hoc Inquiry Committee into the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerevan and Their Reasons Mr Samvel Nikoyan and the members of the expert fact-finding group will receive the co-rapporteurs.
On January 15 RA President Mr Serzh Sargsyan will receive PACE Monitoring Committee Co-Rapporteurs Mr John Prescott and Mr Georges Colombier.
On January 16 the co-rapporteurs and the Committee Secretary will leave Yerevan.
President of the National Assembly of the Republic of Armenia Applies with a Letter to the Presidents of the Parliaments of the PACE Member StatesThe Department of Public Relations of the National Assembly of the Republic of Armenia said that at the end of December of 2008 the President of the Natio...