Հունվարի 15-ին ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտը, Ժորժ Կոլոմբիեն եւ հանձնաժողովի քարտուղար Բաս Քլայնը կժամանեն Երեւան:
Համազեկուցողների այցի շրջանակում նախատեսված են հանդիպումներ ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Սիլվիա Զեհեի, ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արմեն Հարությունյանի հետ:
Խորհրդարանում համազեկուցողներին կընդունեն ՀՀ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ԵԽԽՎ-ում Աժ պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը, ԱԺ 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը, փորձագետների փաստահավաք խմբի անդամները:
Հունվարի 15-ին  ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտին եւ Ժորժ Կոլոմբիեին կընդունի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Հունվարի 16-ին համազեկուցողները եւ հանձնաժողովի քարտուղարը կմեկնեն Երեւանից:
ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ 2008-ի դեկտեմբերի վերջին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նամակով դիմել է ԵԽԽՎ անդամ երկրների խորհրդարանների նախագահներին: Նամակում նշվում է.«Ինչպես գիտեք` դեկտեմբերի 17-ին ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովը ընդունեց Հայաստանին առնչվող մի բա...

Содокладчики Мониторинговой комиссии ПАСЕ в Армении
15 января содокладчики Мониторинговой комиссии ПАСЕ Джон Прескотт, Жорж Коломбье и секретарь комиссии Бас Клайн прибудут в Ереван.
В рамках визита содокладчиков намечены встречи со Специальным представителем Генерального секретаря  СЕ Сильвией Зехе, Генеральным прокурором  РА Агваном Овсепяном, секретарем Совета национальной безопасности Артуром Багдасаряном, Защитником прав человека РА Арменом Арутюняном.
В парламенте содокладчиков примут Председатель НС РА Овик Абраамян, глава делегации НС в ПАСЕ  Давид Арутюнян, председатель Временной комиссии НС по расследованию происшедших 1-2 марта 2008 г. в городе Ереване событий и их причин Самвел Никоян, члены экспертной группы по сбору фактов.
15 января содокладчиков Мониторинговой комиссии ПАСЕ Джона Прескотта и Жоржа Коломбье примет Президент РА Серж Саргсян.