Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական Ներկայացուցիչների Համաչինական Ժողովի Մշտական Կոմիտեի նախագահ Ու Բանգոյի հրավերով դեկտեմբերի 14-ին պաշտոնական այցով Պեկին է մեկնելու ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են Գագիկ Մինասյանը (ՀՀԿ), Սամվել Նիկոյանը(ՀՀԿ), Գագիկ Աբրահամյանը (ՀՀԿ), Ալեքսան Պետրոսյանը (ՀՀԿ), Մարտին Սարգսյանը (ՀՀԿ), Տաճատ Վարդապետյանը (ՀՀԿ), Նաիրա Զոհրաբյանը (ԲՀԿ), Մուրադ Գուլոյանը (ԲՀԿ), Արայիկ Գրիգորյանը (ՀՅԴ), Արա Նռանյանը (ՀՅԴ), Խաչիկ Հարությունյանը (ՕԵԿ), Վարդան Խաչատրյանը («Ժառանգություն»):
Այցի ծրագրում նախատեսվում են հանդիպումներ ՉԺՀ Ժողովրդական Ներկայացուցիչների Համաչինական Ժողովի Մշտական Կոմիտեի նախագահ Ու Բանգոյի, փոխնախագահ Լի Ցզյանգոյի, փոխվարչապետ Լի Կենցզյանի հետ:
ՉԺՀ այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կլինի նաեւ Խայնյան նահանգում եւ հանդիպումներ կունենա նահանգի Ժողովուրդների ներկայացուցիչների ժողովի ղեկավարության հետ:
Դեկտեմբերի 19-ին պատվիրակությունը կվերադառնա Երեւան:
Դեկտեմբերի 12-ին 2008 թ.  մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի փակ նիստից հետո ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը եւ անդամները լրագրողներին մանրամասներ ներկայացրին նիստի աշխատանքներից: Նրանք ...
Դեկտեմբերի 12 -ին տեղի ունեցավ 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի հերթական նիստը` հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի նախագահությամբ:  Նիստին առաջին անգամ մասնակցում էին «Նոր ժամանակներ» կուսակց...
Դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը, փոխնախագահ Նաիրա  Զոհրաբյանը եւ Կարեն Ավագյանը հանդիպեցին Երեւանի պետական համալսարանի մեխանիկական մաթեմատիկա ֆակուլտետի ուսանողներ Լեւոն Նուրբեկյանի, Դավի...

Official Visit of the RA NA Speaker to the People’s Republic of China
At the invitation of Mr Wu Bangguo, Chairman of the Standing Committee of the National People’s Congress of the People’s Republic of China, on December 14 the delegation led by RA NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan will leave for Beijing. The delegation members are Mr Gagik Minasyan (RPA), Mr Samvel Nikoyan (RPA), Mr Gagik Abrahamyan (RPA), Mr Aleksan Petrosyan (RPA), Mr Martin Sargsyan (RPA), Mr Tachat Vardapetyan (RPA), Ms Naira Zohrabyan (PAP), Mr Murad Guloyan (PAP), Mr Araik Grigoryan (ARF), Mr Ara Nranyan (ARF), Mr Khachik Harutyunyan (Country of Law) and Vardan Khachatryan (Heritage).
Within the framework of the visit meetings with the Chairman of the Standing Committee of the National People’s Congress of the People’s Republic of China Mr Wu Bangguo, Vice Chairman Lu Yongxiang and Vice Premier Li Keqiang are scheduled.
Within the framework of the visit the delegation led by RA NA Speaker will be in Hainan province, and meetings will be with the leadership of the National People’s Congress.
On December 19 the delegation will return Yerevan.
Press Conference of the Ad-hoc Committee Members
On December 12 after the closed sitting of the Ad-hoc Inquiry Committee into the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerevan and Their Reasons Mr Samvel Nikoyan, committee chairman, and the members presented in detail the works of the sitting to the journalists. They passed the information on March...
Former Commander of the Police Troops Presents Clarifications
On December 12 the next sitting of the Ad-hoc Inquiry Committee into the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerevan and Their Reasons was held presided over by the Committee Chairman Mr Samvel Nikoyan. First time the sitting attended the Chairman of the New Times Party Mr Aram Karapetyan and ...
Mr. Armen Ashotyan, Chairman of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport; Ms. Naira Zohrabyan, Chair of the Committee and Mr. Karen Avagyan met the following students from the Department of Mathematics at YSU, Levon Nurbekyan, Davit Karagulyan, Karen Keryan, Rafael Bark...