Խորհրդարանական լսումներ` Երեւանում տեղական ինքնակառավարման եւ տարածքային կառավարման հարցերի շուրջ
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի ու ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների` դեկտեմբերի 10-ին եւ 11-ին կազմակերպած խորհրդարանական լսումների թեման երկրորդ ընթերցման ներկայացված «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման եւ տարածքային կառավարման մասին» ՀՀ օրենքի...
ՀԲ ներկայացուցիչները խորհրդարանում
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հանդիպեց Համաշխարհային բանկի Հայաստանի կրթության ծրագրերի ղեկավար Խուան Մանուել Մորենոյի եւ Համաշխարհային բանկի երեւանյան գրասենյակի կրթության պատասխանատու Ալեք...

Парламентские слушания по вопросам местного самоуправления и территориального управления в Ереване
Тема организованных 10-11 декабря  в НС РА постоянными комиссиями НС по государственно-правовым вопросам и по вопросам местного самоуправления и территориального управления парламентских слушаний – представленный на второе чтение законопроект “О местном самоуправлении и территориальном управлен...
Представители ВБ в парламенте
10 декабря председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Ашотян встретился с руководителем образовательных программ Армении Всемирного банка (ВБ) Хуаном Мануэлем Морено и куратором образования Ереванского офиса ВБ Алексаном Ованесяном.Обращаясь к ц...