Խորհրդարանական լսումներ` Երեւանում տեղական ինքնակառավարման եւ տարածքային կառավարման հարցերի շուրջ
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի ու ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների` դեկտեմբերի 10-ին եւ 11-ին կազմակերպած խորհրդարանական լսումների թեման երկրորդ ընթերցման ներկայացված «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման եւ տարածքային կառավարման մասին» ՀՀ օրենքի...
ՀԲ ներկայացուցիչները խորհրդարանում
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հանդիպեց Համաշխարհային բանկի Հայաստանի կրթության ծրագրերի ղեկավար Խուան Մանուել Մորենոյի եւ Համաշխարհային բանկի երեւանյան գրասենյակի կրթության պատասխանատու Ալեք...

Parliamentary Hearings on Local Self Government and Territorial Management Affairs in Yerevan
The theme of the parliamentary hearings of the Standing Committees on State and Legal Affairs and Territorial Management and Local Self-Government of the National Assembly, organized on December 10 and 11 was the draft of the RA Law, presented for the second reading on Local Self Government and Terr...
WB Representatives in the National Assembly
Mr. Armen Ashotyan, Chairman of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly met with Dr. Juan Manuel Moreno, Senior Education Specialist at the Education Network of the World Bank and Mr. Alexan Hovhannisyan, Executive of Education of World Bank Ye...