Հռիփսիմե Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Շվեդիայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա բարեկամական խմբի ղեկավար Հռիփսիմե Գրիգորյանը նոյեմբերի 14-ին հանդիպել է Հայաստանում Շվեդիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Եվա Սունդքվիսթի հետ:
Քննարկվել են Հայաստանի եւ Շվեդիայի միջեւ համագործակցության խորացմանն ու միջխորհրդարանական կապերի ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
Հռիփսիմե Գրիգորյանը կարեւորել է Շվեդիայի աջակցությունը Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին` բարձր գնահատելով ՄԱԶԾ «Նոր Հայաստան` ժամանակակից խորհրդարան» ծրագիրը, ինչպես նաեւ շարունակական աջակցությունը մեր երկրի ժողովրդավարական գործընթացներին: Պատգամավորը բարձր է գնահատել նաեւ «Դիմակայուն Սյունիքի թիմ Եվրոպա» նախաձեռնությունը, որը Հայաստանի հարավային շրջանի անվտանգության եւ տնտեսական ներուժի զարգացման ազդակ կարող է հանդիսանալ:
14.11.2025
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ծովինար Վարդանյանը պատասխանել են լրագրողների հարցերին: Մանրամասները` տեսանյութում:...
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում հանդես է եկել ներածական խոսքով եւ պատասխանել լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հարցերին: Մանրամասները` տեսանյութում:   ...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Հայաստան» խմբակցությունից մասնակցել են խմբակցության անդամներ Լիլիթ Գալստյանն ու Արթուր Խաչատրյանը: Պատգամավորները նախ հանդես են եկել ներածական խոսքով, ապա պատասխանել լրագրողների հարցադրումներին: Մանրամասները` տեսանյութում:   ...

Hripsime Grigoryan meets with Ambassador of Sweden to Armenia
On November 14, the Head of the RA NA Armenia-Sweden Friendship Group Hripsime Grigoryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Sweden to Armenia Eva Sundquist.
Issues regarding the deepening of cooperation between Armenia and Sweden and expansion of inter-parliamentary ties were discussed.
Hripsime Grigoryan highlighted the support of Sweden to the agenda of democratic reforms in Armenia, highly appreciating the UNDP Modern Parliament for a Modern Armenia Project, as well as the continuous support to democratic processes of our country. The MP also highly valued the Resilient Syunik Team Europe initiative, which can be a stimulus for the development of the security and economic potential of the southern region of Armenia.
14.11.2025
During the parliamentary briefings following the NA sittings, the Secretary of the Civil Contract Faction Artur Hovhannisyan and the Chair of the NA Standing Committee on Health Care Tsovinar Vardanyan answered the journalists’ questions....
Parliamentary briefings: With Honor Faction
During the parliamentary briefings following the NA sittings the Head of With Honor Faction Hayk Mamijanyan made an introductory speech, and answered the media representatives’ questions. ...
The members of the Armenia Faction Lilit Galstyan and Artur Khachatryan took part in the parliamentary briefings following the NA sittings. First, the MPs made an introductory speech, then answered the journalists’ questions....