Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանիին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 12-ին ընդունել է Հայաստանում առաքելությունն ավարտող Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում հայ-իրանական հարաբերությունների ամրապնդման ու համագործակցության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ ներդրած ջանքերի համար եւ մաղթել հաջողություններ հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ: Դեսպան Սոբհանին իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին համատեղ աշխատանքային հաջողված համագործակցության համար:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ հայ-իրանական հարաբերությունների օրակարգի առանցքային թեմաները` անդրադառնալով միջխորհրդարանական համագործակցությանը եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող տարբեր հարցերի:

On September 12, the RA NA President Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran Mehdi Sobhani, who is completing his mission in Armenia.
Alem Simonyan thanked the Ambassador for his efforts to strengthen Armenian-Iranian relations and to increase the effectiveness of cooperation during his tenure and wished him successes in his future work. Ambassador Sobhani, in turn, thanked Alen Simonyan for the successful joint work cooperation.
The interlocutors also discussed the key topics of the Armenian-Iranian relations, touching upon the inter-parliamentary cooperation and different issues regarding the regional developments.