Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանիին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 12-ին ընդունել է Հայաստանում առաքելությունն ավարտող Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում հայ-իրանական հարաբերությունների ամրապնդման ու համագործակցության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ ներդրած ջանքերի համար եւ մաղթել հաջողություններ հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ: Դեսպան Սոբհանին իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին համատեղ աշխատանքային հաջողված համագործակցության համար:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ հայ-իրանական հարաբերությունների օրակարգի առանցքային թեմաները` անդրադառնալով միջխորհրդարանական համագործակցությանը եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող տարբեր հարցերի:

Ален Симонян принял посла Ирана Мехди Собхани
12 сентября Председатель НС Ален Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран Мехди Собхани, завершающего свою миссию в Армении.
Ален Симонян поблагодарил посла за усилия по укреплению армяно-иранских отношений и повышению эффективности сотрудничества в период его пребывания в должности, пожелал успехов в дальнейшей деятельности. Посол Собхани, в свою очередь, поблагодарил Алена Симоняна за успешное совместное сотрудничество.
Собеседники также обсудили ключевые темы повестки армяно-иранских отношений, затронув различные вопросы межпарламентского сотрудничества и региональных развитий.