Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպանների հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստան այցելած ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին: Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության ընթացիկ վիճակը եւ հետագա համագործակցության ընդլայնման հնարավոր ուղիները: ԱԺ նախագահը կարեւորել է Հայաստանի ու ՆԱՏՕ-ի հարաբերությունների խորացումը` ընդգծելով ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման, օրենքի գերակայության ապահովման եւ անվտանգային համակարգի կատարելագործման հարցերում օժանդակության անհրաժեշտությունը:
Դեսպանները, իրենց հերթին, ընդգծել են ՆԱՏՕ-ի պատրաստակամությունը` շարունակելու աջակցել Հայաստանին բարեփոխումների իրականացման, կառավարման արդյունավետության բարձրացման եւ տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին եւ խաղաղության օրակարգին վերաբերող տարբեր հարցերի:

Alen Simonyan meets with ambassadors accredited to NATO
The RA NA President Alen Simonyan, received the ambassadors accredited to the NATO who visited Armenia. At the meeting the current state of the Armenia-NATO partnership and possible ways to expand further cooperation was discussed. The NA President highlighted the importance of deepening relations between Armenia and NATO, underscoring the necessity for assistance in the development of democratic institutions, ensuring the rule of law and improving the security system.
The ambassadors, in turn, emphasized readiness of the NATO to continue supporting Armenia in implementing reforms, increasing the efficiency in governance and within the framework of mutually beneficial cooperation in various fields.
During the meeting, different issues related to regional developments and the peace agenda were also touched upon.