Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավորի թեկնածու է ընտրվել Արմեն Դանիելյանը
Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավորի թափուր տեղում ընտրելու համար առաջարկել էր Լուսինե Աբգարյանի, Արմեն Դանիելյանի եւ Նելլի Բաղդասարյանի թեկնածությունները:
Ազգային ժողովի 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 66-ը: Քվեատուփում անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել: Լուսինե Աբգարյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 1, Արմեն Դանիելյանի թեկնածությանը՝ 65 պատգամավոր: Նելլի Բաղդասարյանի թեկնածության օգտին քվեարկողներ չեն եղել: Այս մասին հայտնել է ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը:

Армен Даниелян – кандидат в судьи УП КС
Высший судебный совет (ВСС) выдвинул кандидатуры Лусине Абгарян, Армена Даниеляна и Нелли Багдасарян на вакантное место судьи Уголовной палаты Кассационного суда (УП КС).
В голосовании приняли участие 66 из 107 депутатов НС. Недействительных бюллетеней в урне для голосования не обнаружено. За кандидатуру Лусине Абгарян проголосовал 1 депутат, за кандидатуру Армена Даниеляна – 65. За кандидатуру Нелли Багдасарян проголосовавших не было. Об этом сообщил председатель Счетной комиссии НС Нарек Бабаян.