Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավորի թեկնածու է ընտրվել Արմեն Դանիելյանը
Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավորի թափուր տեղում ընտրելու համար առաջարկել էր Լուսինե Աբգարյանի, Արմեն Դանիելյանի եւ Նելլի Բաղդասարյանի թեկնածությունները:
Ազգային ժողովի 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 66-ը: Քվեատուփում անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել: Լուսինե Աբգարյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 1, Արմեն Դանիելյանի թեկնածությանը՝ 65 պատգամավոր: Նելլի Բաղդասարյանի թեկնածության օգտին քվեարկողներ չեն եղել: Այս մասին հայտնել է ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը:

The Supreme Judicial Council nominated the candidacies of Lusine Abgaryan, Armen Danielyan and Nelly Baghdasaryan for the vacant position of a judge of the Criminal Chamber of the Court of Cassation.
66 out of 107 deputies of the National Assembly participated in the vote. There were no invalid ballots in the ballot box. 1 deputy voted in favour of Lusine Abgaryan’s candidacy, 65 deputies voted in favour of Armen Danielyan's candidacy. There were no voters in favor of Nelly Baghdasaryan’s candidacy. The Chairman of the NA Counting Committee Narek Babayan informed this.