Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Մեքսիկայի Սենատի նախագահ Խերարդո Ֆերնանդես Նոռոնյայի հետ
Աշխատանքային այցով Ստրասբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Մեքսիկայի Սենատի նախագահ Խերարդո Ֆերնանդես Նոռոնյայի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են միջխորհրդարանական համագործակցությանը, ինչպես նաեւ հայ-մեքսիկական օրակարգին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Ալեն Սիմոնյանը նաեւ գործընկեր...
Խնդիրն արդիական է, բողոքները բազմաթիվ են` ուղղված ե'ւ մեր հանձնաժողովին, ե'ւ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակին: Խնդիրը բարձրաձայնելու, գործող իրավակարգավորումները եւ օրենսդրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը քննարկելու, խնդիրների կարգավորման ուղիները վերհանելու նպատակով հրավիրել ենք պետա...
Ներկայացվել են 2024 թ. Պաշտպանության եւ Ներքին գործերի նախարարությունների իրականացրած աշխատանքները
Առաջնորդվելով Կառավարության ծրագրում առաջադրված խնդիրներով` 2024 թվականի ընթացքում Պաշտպանության նախարարությունը շարունակել է գործունեությունը զինված ուժերի բարեփոխումների, պաշտպանական կարողությունների, ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման, միջազգային ինտեգրման գործընթացների համադրման, արհեստ...
Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Շվեդիայի Ռիկսդագի նախագահի առաջին տեղակալ Քենեթ Ֆորսլունդի հետ
Աշխատանքային այցով Ստրասբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Շվեդիայի Ռիկսդագի նախագահի առաջին տեղակալ Քենեթ Ֆորսլունդի հետ: Զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցերը: Ալեն Սիմոնյանը Քենեթ Ֆորսլունդին մանրամասներ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնած խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը: Քննարկվում է «Հանրային աղմուկը՝ որպես համակեցության կանոնների պահպանման խոչընդոտ, գործող իրավական կարգավորումներ: Օրենսդրական լուծումներ» թեման: ...
Մարտի 21-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի կունենան խորհրդարանական լսումներ: Կքննարկվի «Հանրային աղմուկը՝ որպես համակեցության կանոնների պահպանման խոչընդոտ, գործող իրավական կարգավորումներ: Օրենսդրակա...

Ален Симонян встретился с Председателем Сената Мексики Херардо Фернандесом Нороньей
Председатель НС РА Ален Симонян, находящийся в Страсбурге с рабочим визитом, встретился со спикером Сената Мексики Херардо Фернандесом Нороньей.Собеседники обсудили широкий круг вопросов межпарламентского сотрудничества, а также армяно-мексиканскую повестку дня.Ален Симонян также обратил внимание ко...
21.03.2025
Парламентские слушания на тему «Общественный шум как препятствие соблюдению правил общежития, действующие правовые нормы»
«Проблема актуальна, есть многочисленные жалобы, адресованные как нашей комиссии, так и офису Защитника прав человека (ЗПЧ). Для того, чтобы поднять этот вопрос, обсудить действующие правовые положения и необходимость внесения изменений в законодательство, а также определить пути решения проблем, мы...
Представлена работа министерств обороны и внутренних дел в 2024 г.
«Руководствуясь задачами программы правительства, в течение 2024 г. Министерство обороны продолжило свою деятельность в сферах реформирования вооруженных сил, обороноспособности, развития военно-технического сотрудничества, координации международных интеграционных процессов, перехода к профессиональ...
Ален Симонян встретился с первым заместителем спикера Риксдага Швеции Кеннетом Форслундом
Председатель НС РА Ален Симонян, находящийся в Страсбурге с рабочим визитом, встретился с первым заместителем спикера Риксдага Швеции Кеннетом Форслундом.В центре внимания собеседников были вопросы развития межпарламентского сотрудничества.Ален Симонян также представил Кеннету Форслунду подробности ...
21 марта, в 12:00, в зале заседаний НС по инициативе Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам состоятся парламентские слушания на тему: “Общественный шум как препятствие соблюдению правил сосуществования, действующего правового регулирования. Законодательные решения”....