Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Մեքսիկայի Սենատի նախագահ Խերարդո Ֆերնանդես Նոռոնյայի հետ
Աշխատանքային այցով Ստրասբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Մեքսիկայի Սենատի նախագահ Խերարդո Ֆերնանդես Նոռոնյայի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են միջխորհրդարանական համագործակցությանը, ինչպես նաեւ հայ-մեքսիկական օրակարգին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Ալեն Սիմոնյանը նաեւ գործընկեր...
Խնդիրն արդիական է, բողոքները բազմաթիվ են` ուղղված ե'ւ մեր հանձնաժողովին, ե'ւ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակին: Խնդիրը բարձրաձայնելու, գործող իրավակարգավորումները եւ օրենսդրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը քննարկելու, խնդիրների կարգավորման ուղիները վերհանելու նպատակով հրավիրել ենք պետա...
Ներկայացվել են 2024 թ. Պաշտպանության եւ Ներքին գործերի նախարարությունների իրականացրած աշխատանքները
Առաջնորդվելով Կառավարության ծրագրում առաջադրված խնդիրներով` 2024 թվականի ընթացքում Պաշտպանության նախարարությունը շարունակել է գործունեությունը զինված ուժերի բարեփոխումների, պաշտպանական կարողությունների, ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման, միջազգային ինտեգրման գործընթացների համադրման, արհեստ...
Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Շվեդիայի Ռիկսդագի նախագահի առաջին տեղակալ Քենեթ Ֆորսլունդի հետ
Աշխատանքային այցով Ստրասբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Շվեդիայի Ռիկսդագի նախագահի առաջին տեղակալ Քենեթ Ֆորսլունդի հետ: Զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցերը: Ալեն Սիմոնյանը Քենեթ Ֆորսլունդին մանրամասներ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնած խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը: Քննարկվում է «Հանրային աղմուկը՝ որպես համակեցության կանոնների պահպանման խոչընդոտ, գործող իրավական կարգավորումներ: Օրենսդրական լուծումներ» թեման: ...
Մարտի 21-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի կունենան խորհրդարանական լսումներ: Կքննարկվի «Հանրային աղմուկը՝ որպես համակեցության կանոնների պահպանման խոչընդոտ, գործող իրավական կարգավորումներ: Օրենսդրակա...

Alen Simonyan meets with President of the Senate of Mexico Gerardo Fernández Noroña
The RA NA President Alen Simonyan, being in Strasbourg on a working visit, met with the President of the Senate of Mexico Gerardo Fernández Noroña.The interlocutors discussed a wide scope of issues regarding the inter-parliamentary cooperation, as well as the Armenian-Mexican agenda. Alen Simonyan a...
21.03.2025
Parliamentary hearings on the theme Public Noise as an Obstacle to the Observance of the Rules of Coexistence, Current Legal Regulations. Legislative Solutions
The problem is topical, the complaints are many addressed to our Committee and to the office Human Rights Defender (HRD). We have invited the officials from the state departments, sector and citizens interested in the problem to raise the problem, discuss the current legal regulations and the necess...
Work carried out by Ministries of Defense and Internal Affairs in 2024 presented
Guided by the tasks set out in the Government Programme, during 2024, the Ministry of Defense continued its activities in the areas of Armed Forces reform, defense capabilities, development of military-technical cooperation, coordination of international integration processes, transition to a profes...
Alen Simonyan meets with First Deputy Speaker of Riksdag of Sweden Kenneth Forslund
The RA NA President Alen Simonyan, being in Strasbourg on a working visit, met with the First Deputy Speaker of Riksdag of Sweden Kenneth Forslund.The issues regarding the development of inter-parliamentary cooperation were at the core of the interlocutors’ discussions.Alen Simonyan gave details to ...
Parliamentary hearings to be held
On March 21 at 12:00, in the NA session hall, parliamentary hearings will be held on initiative of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs on the topic Public Noise as an Obstacle to the Observance of the Rules of Coexistence, Current Legal Regulations. Legislat...