ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը Կիեւում հանդիպել է Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախագահ Ռուսլան Ստեֆանչուկի հետ:
Առանձնազրույցի ընթացքում Ռուսլան Ստեֆանչուկը, ողջունելով Սարգիս Խանդանյանի այցն Ուկրաինա, կարեւորել է երկու երկրների միջեւ միջխորհրդարանական կապերի զարգացումը, մասնավորապես` երկու խորհրդարաններում գործող բարեկամական խմբերի փոխայցերի կարեւորությունը:
Սարգիս Խանդանյանը ՀՀ Ազգային ժողովի անունից իր աջակցությունն է հայտնել Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի գործընկերներին երկրի համար դժվարին պայմաններում խիզախ գործունեության համար եւ շեշտել միջխորհրդարանական հարթակներում համատեղ գործելու կարեւորությունը: Նա Ուկրաինայի խորհրդարանի ղեկավարին ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային մարտահրավերները, ՀՀ արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները, Հայաստան-Ադրբեջան եւ Հայաստան-Թուրքիա բանակցային գործընթացի մանրամասները: Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանի կառավարության ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:
Ռուսլան Ստեֆանչուկը, կարեւորելով տարածաշրջանային խաղաղության եւ կայունության ամրապնդումը, իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության պահպանմանը եւ ժողովրդավարական զարգացման ուղուն:
Սարգիս Խանդանյանն Ուկրաինա է մեկնել` մասնակցելու ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի աշխատանքներին:

Председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданян встретился в Киеве с Председателем Верховной Рады Украины Р.Стефанчуком.
В ходе личной беседы Р.Стефанчук, приветствуя визит С.Ханданяна в Украину, подчеркнул развитие межпарламентских связей между двумя странами, в частности важность взаимных визитов действующих в обоих парламентах групп дружбы.
С.Ханданян от имени НС РА выразил поддержку коллегам Верховной Рады Украины за их мужественную деятельность в сложных для страны условиях и подчеркнул важность совместной работы на межпарламентских площадках. Он представил главе украинского парламента создавшиеся вокруг Армении вызовы безопасности, приоритеты внешней политики РА, подробности переговорных процессов Армения-Азербайджан и Армения-Турция. Также затронут представленный Правительством РА проект “Перекресток мира”.
Р.Стефанчук, подчеркнув важность упрочения регионального мира и стабильности, выразил безусловное содействие сохранению территориальной целостности РА и пути демократического развития.