Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների դեսպանին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 6-ին ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերին:
Ողջունելով դեսպանին` Ռուբեն Ռուբինյանն արժեւորել է Նիդերլանդների հետ հարաբերությունների զարգացումն ու միջխորհրդարանական համագործակցության խորացումը: ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է Հայաստան-Եվրամիություն գործակցությունն ընդլայնելու անհրաժեշտությունը:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:
06.02.2025
Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ֆլանդրիայի խորհրդարանի նախագահի հետ
Աշխատանքային այցով Բելգիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 6-ին այցելել է Ֆլանդրիայի խորհրդարան: Ալեն Սիմոնյանը Ֆլանդրիայի խորհրդարանի նախագահ Ֆղեյա Ֆան Դեն Բոսխի հետ քննարկել է միջխորհրդարանական համագործակցությանը եւ Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին վերաբեր...

Ruben Rubinyan receives Ambassador of the Netherlands to RA
On February 6, the Vice President of the National Assembly Ruben Rubinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia Marieke Harriet Monroy-Winter.
Welcoming the Ambassador, Ruben Rubinyan valued the development of the relations with the Netherlands and the deepening of the inter-parliamentary cooperation. The NA Vice President underscored the necessity of expanding Armenia-European Union collaboration.
The sides discussed issues regarding the situation in the region. Reference was made to the normlaisation process of Armenia-Turkey relations.
06.02.2025
Alen Simonyan meets with Speaker of Flemish Parliament
On February 6, the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan being on a working visit in Belgium, visited the Flemish Parliament. Alen Simonyan discussed a large scope of issues regarding the inter-parliamentary cooperation and Armenia-EU relations with the Speaker of the Flemish Parliamen...