ՀՀ ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ հունվարի 15-ի նիստի մեկնարկին հանձնաժողովի անդամները հարգել են օրերս ողբերգական կերպով մահացած ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանի հիշատակը:
Հանձնաժողովի նիստի օրակարգում «Անձի ֆունկցիոնալության գնահատման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ ու «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» հարցն էր:
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Պետրոս Մարտիրոսյանն առաջարկել է մինչեւ երկու ամիս ժամկետով հետաձգել հարցի քննարկումը՝ նախագիծը լրամշակելու նպատակով:

15 января перед началом заседания Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения члены комиссии почтили память трагически погибшего на днях депутата фракции “Армения” М.Саакяна.
В повестке дня заседания комиссии – поправки в закон “Об оценке функциональности лица” и в Кодекс РА об административных правонарушениях.
Руководитель офиса по координации работ инспекционных органов Аппарата Премьер-министра РА П.Мартиросян предложил отложить обсуждение вопроса на срок до двух месяцев – для доработки проекта.