Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 14-ին ընդունել է ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ Հայաստանը շատ է կարեւորում հազարամյա բարեկամությունն Իրանի հետ: Նա նշել է, որ վերջին տարիներին երկու երկրների միջեւ զգալիորեն ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը եւ համագործակցությունը:
ԱԺ նախագահի տեղակալն ընդգծել է միջխորհրդարանական համագործակցության, պատգամավորական բարեկամական խմբերի գործունեության կարեւորությունը` այն համարելով առանցքային հարթակ նաեւ Հայաստանի եւ Իրանի ժողովուրդների միջեւ հարաբերությունների ամրապնդման հարցում:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում անվտանգության, ինչպես նաեւ խաղաղություն հաստատելու նպատակով իրականացվող քայլերին:
14.01.2025
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանի հոգեհանգիստը տեղի կունենա հունվարի 15-ին՝ ժամը 17:30-ից, Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սամվելի Սահակյանի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա հունվարի 15-ին՝ ժամը 17:30-ից, Երեւանի Կոզեռնի փողոցում գտնվող Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում, իսկ հրաժեշտի արարողությունը հունվարի 16-ին՝ ժամը 13:00-ին, նույն վայրից: Մհեր Սահակյանը ծնվել էր 19...
Իրանի Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամներ Մարիամ Պողոսյանի եւ Դավիթ Դանիելյանի ուղեկցությամբ հունվարի 14-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Շահվերդյանը եւ պատվիրակության անդամն...

On January 14, the RA NA Vice President Ruben Rubinyan received the delegation of the Iran-Armenia Friendship Group of the Majlis of the Islamic Republic of Iran (IRI).
Welcoming the members of the delegation, Ruben Rubinyan noted that Armenia greatly highlights its thousand-year-old friendship with Iran. He noted that in recent years the political dialogue and cooperation had considerably activated between the two countries.
The NA Vice President underscored the importance of the inter-parliamentary cooperation, the activities of the parliamentary friendship groups, considering it also a key platform for strengthening of relations between the peoples of Armenia and Iran.
Reference was made to the security in the region, as well as to the steps being taken for establishing peace.
14.01.2025
Memorial Service of RA NA deputy Mher Sahakyan to be held in Saint John the Baptist Church on January 15 from 17:30
The memorial service of the deputy of the RA NA Armenia Faction Mher Sahakyan will be held in Surp Hovhannes Mkrtich/Saint John the Baptist Church in Kozern Street of Yerevan on January 15 from 17:30, and the farewell ceremony from the same place on January 16, at 13:00.Mher Sahakyan was born o...
On January 14, the delegation of the Iran-Armenia Friendship Group of the Majlis of Iran accompanied by the members of the RA NA Armenia-Iran Friendship Group Mariam Poghosyan and Davit Danielyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.The Head of the Iran-Armenia Friendship Group of the Majlis Ara...