Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 14-ին ընդունել է ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ Հայաստանը շատ է կարեւորում հազարամյա բարեկամությունն Իրանի հետ: Նա նշել է, որ վերջին տարիներին երկու երկրների միջեւ զգալիորեն ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը եւ համագործակցությունը:
ԱԺ նախագահի տեղակալն ընդգծել է միջխորհրդարանական համագործակցության, պատգամավորական բարեկամական խմբերի գործունեության կարեւորությունը` այն համարելով առանցքային հարթակ նաեւ Հայաստանի եւ Իրանի ժողովուրդների միջեւ հարաբերությունների ամրապնդման հարցում:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում անվտանգության, ինչպես նաեւ խաղաղություն հաստատելու նպատակով իրականացվող քայլերին:
14.01.2025
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանի հոգեհանգիստը տեղի կունենա հունվարի 15-ին՝ ժամը 17:30-ից, Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սամվելի Սահակյանի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա հունվարի 15-ին՝ ժամը 17:30-ից, Երեւանի Կոզեռնի փողոցում գտնվող Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում, իսկ հրաժեշտի արարողությունը հունվարի 16-ին՝ ժամը 13:00-ին, նույն վայրից: Մհեր Սահակյանը ծնվել էր 19...
Իրանի Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամներ Մարիամ Պողոսյանի եւ Դավիթ Դանիելյանի ուղեկցությամբ հունվարի 14-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Շահվերդյանը եւ պատվիրակության անդամն...

Р.Рубинян принял делегацию группы дружбы Иран-Армения Меджлиса ИРИ
14 января вице-спикер НС Р.Рубинян принял делегацию группы дружбы Иран-Армения Меджлиса Исламской Республики Иран (ИРИ).
Приветствуя членов делегации, Р.Рубинян отметил, что Армения придает большое значение тысячелетней дружбе с Ираном. Он подчеркнул, что в последние годы между двумя странами значительно активизировались политический диалог и сотрудничество.
Зампредседателя НС особо выделил важность межпарламентского сотрудничества и деятельности парламентских групп дружбы, считая это также ключевой платформой в ​​упрочении отношений между народами Армении и Ирана.
Затронуты шаги, предпринимаемые для установления безопасности и мира в регионе.
14.01.2025
Панихида депутата НС М.Саакяна состоится 15 января, с 17:30, в церкви Сурб Ованнес Мкртич
Церемония панихиды депутата фракции НС “Армения” Мгера Самвеловича Саакяна состоится 15 января, с 17:30, в церкви Сурб Ованнес Мкртич на улице Козерн в Ереване, церемония прощания  - там же, 16 января, в 13:00. М.Саакян родился 30 января 1988 г. в Ереване.В 2008 г. окончил факультет правов...
14 января делегация группы дружбы Иран-Армения Меджлиса ИРИ в сопровождении членов группы дружбы НС Армения-Иран М.Погосян и Д.Даниеляна посетила мемориальный комплекс в Цицернакаберде.Руководитель группы дружбы Иран-Армения Меджлиса А.Шахвердян и члены делегации возложили цветы к мемориалу, увекове...