ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանի հոգեհանգիստը տեղի կունենա հունվարի 15-ին՝ ժամը 17:30-ից, Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սամվելի Սահակյանի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա հունվարի 15-ին՝ ժամը 17:30-ից, Երեւանի Կոզեռնի փողոցում գտնվող Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում, իսկ հրաժեշտի արարողությունը հունվարի 16-ին՝ ժամը 13:00-ին, նույն վայրից: Մհեր Սահակյանը ծնվել էր 19...
14.01.2025
Իրանի Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամներ Մարիամ Պողոսյանի եւ Դավիթ Դանիելյանի ուղեկցությամբ հունվարի 14-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Շահվերդյանը եւ պատվիրակության անդամն...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 14-ին ընդունել է ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը: Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ Հայաստանը շատ է կարեւորում հազարամյա բարեկամությունն Իրանի հետ: Նա նշել է, որ վերջին տարիներին երկու երկրն...

Memorial Service of RA NA deputy Mher Sahakyan to be held in Saint John the Baptist Church on January 15 from 17:30
The memorial service of the deputy of the RA NA Armenia Faction Mher Sahakyan will be held in Surp Hovhannes Mkrtich/Saint John the Baptist Church in Kozern Street of Yerevan on January 15 from 17:30, and the farewell ceremony from the same place on January 16, at 13:00.Mher Sahakyan was born o...
14.01.2025
On January 14, the delegation of the Iran-Armenia Friendship Group of the Majlis of Iran accompanied by the members of the RA NA Armenia-Iran Friendship Group Mariam Poghosyan and Davit Danielyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.The Head of the Iran-Armenia Friendship Group of the Majlis Ara...
Ruben Rubinyan receives delegation of IRI Majlis Iran-Armenia Friendship Group
On January 14, the RA NA Vice President Ruben Rubinyan received the delegation of the Iran-Armenia Friendship Group of the Majlis of the Islamic Republic of Iran (IRI).Welcoming the members of the delegation, Ruben Rubinyan noted that Armenia greatly highlights its thousand-year-old friendship with ...