ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ուկրաինա բարեկամական խմբի ղեկավար Հրաչյա Հակոբյանը, խմբի անդամներ Արսեն Թորոսյանը եւ Դավիթ Կարապետյանը դեկտեմբերի 11-ին հանդիպել են Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի պատգամավոր, Ուկրաինա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամ Լյուբով Շպակի եւ Գերագույն ռադայի պատգամավոր Վադիմ Իվչենկոյի հետ: Ուկրաինացի պատվիրակները մեր երկրում էին ՍԾՏՀ ԽՎ գլխավոր վեհաժողովի 64-րդ լիագումար նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով:
Նշենք, որ Ուկրաինա-Հայաստան բարեկամական խմբի նոր ղեկավար է ընտրվել Դմիտրի Միկիշան: Այս համատեքստում կարեւորվել է բարեկամական խմբերի ղեկավարների մակարդակով երկկողմ գործակցության ակտիվացումն ու հետագա շփումների սերտացումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հայ-ուկրաինական հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի: Քննարկվել են միջխորհրդարանական կապերի զարգացման հեռանկարները: Առանձնահատուկ կարեւորվել է միջխորհրդարանական գործընկերության դերը երկկողմ կապերի ընդլայնման գործում:

11 декабря руководитель группы дружбы НС Армения-Украина Г.Акопян, члены группы А.Торосян и Д.Карапетян встретились с депутатом Верховной Рады, членом группы дружбы Украина-Армения Л.Шпак и депутатом Верховной Рады Украины В.Ивченко. Украинские делегаты в нашей стране для участия в работе 64-го пленарного заседания Генеральной Ассамблеи ПАЧЭС.
Отметим, что новым руководителем группы дружбы Украина-Армения избран Д.Микиша. В этом контексте подчеркнута важность активизации двустороннего взаимодействия на уровне руководителей групп дружбы и стимулирования дальнейших контактов.
В ходе встречи стороны обсудили широкий круг повестки армяно-украинских отношений. Обсуждены перспективы развития межпарламентских связей. Особо выделена роль межпарламентского партнерства в расширении двусторонних связей.