Դեկտեմբերի 10-ին Երեւանում մեկնարկել է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Բյուրոյի 69-րդ համատեղ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են կազմակերպչական հարցեր:
Նույն օրը տեղի է ունեցել նաեւ Մշտական հանձնաժողովի 64-րդ նիստը:
Կառույցի գլխավոր վեհաժողովի 64-րդ լիագումար նիստը կգումարվի դեկտեմբերի 11-ին: Քննարկումները կծավալվեն «Ապաշրջափակումը՝ որպես տարածաշրջանային զարգացման երաշխիք» թեմայով զեկույցի շրջանակում:
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի անդամները ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, վերոնշյալ հանձնաժողովի անդամ Վլադիմիր Վարդանյանի ուղեկցությամբ դեկտեմբերի 10-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղի...

10 декабря в Ереване началась работа Генеральной Ассамблеи   Парламентской Ассамблеи Черноморского экономического сотрудничества (ПАЧЭС).
Под председательством спикера НС А.Симоняна состоялось 69-е совместное заседание Бюро, на котором обсуждались организационные вопросы.
В тот же день состоялось также 64-е заседание Постоянного комитета.
64-е пленарное заседание Генассамблеи структуры будет созвано 11 декабря. Обсуждения пройдут в рамках доклада на тему "Деблокада как гарантия регионального развития".
10 декабря члены Комиссии ПАСЕ по правовым вопросам и правам человека в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам, члена вышеуказанной комиссии В.Варданяна посетили мемориал в Цицернакаберде.Гости возложили цветы к Вечному огню жертв Геноцида армян, почтив...