Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի անդամները ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, վերոնշյալ հանձնաժողովի անդամ Վլադիմիր Վարդանյանի ուղեկցությամբ դեկտեմբերի 10-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Դեկտեմբերի 10-ին Երեւանում մեկնարկել է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Բյուրոյի 69-րդ համատեղ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են կազմակերպչական հարցեր: Նույն օրը տեղի է ունեցել նաե...

10 декабря члены Комиссии ПАСЕ по правовым вопросам и правам человека в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам, члена вышеуказанной комиссии В.Варданяна посетили мемориал в Цицернакаберде.
Гости возложили цветы к Вечному огню жертв Геноцида армян, почтив память Св.Мучеников.
10 декабря в Ереване началась работа Генеральной Ассамблеи  Парламентской Ассамблеи Черноморского экономического сотрудничества (ПАЧЭС).Под председательством спикера НС А.Симоняна состоялось 69-е совместное заседание Бюро, на котором обсуждались организационные вопросы.В тот же день состоялось ...