Հայաստանում անցկացվում է ԵԽԽՎ իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նիստը
Հայաստանում դեկտեմբերի 9-ին մեկնարկել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նիստը, որի շրջանակում Հայաստան է ժամանել նաեւ ԵԽԽՎ գլխավոր քարտուղար Դեսպինա Խացիվասիլիու-Ծովիլիսը: Նախքան նիստի մեկնարկը՝ ԵԽԽՎ գլխավորի քարտուղարին եւ նիստի նախագահող՝ Իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Պաբլո Իսպային ընդունել է ՀՀ ԱԺ նախագահը՝ քննարկելով ՀՀ ԱԺ-ում անցկացվելիք նիստի կազմակերպչական հարցերը:
Նիստի մասնակիցներին նախ հեռավար կարգով ողջունել է ԵԽԽՎ նախագահ Թեոդորոս Ռուսոպուլոսը, որից հետո բացման խոսքով հանդես է եկել նաեւ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը դեկտեմբերի 9-ին հանդիպել է եռօրյա այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի նախագահ Դեյվիդ Փրայսի գլխավորած կոնգրեսական պատվիրակության հետ: Ողջունելով պատվիրակության անդամներին...
ԵԽԽՎ իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նիստի շրջանակում Վլադիմիր Վարդանյանն անդրադարձել է քննարկված հարցերին
Դեկտեմբերի 9-10-ին ՀՀ Ազգային ժողովում անցկացվում է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նիստը: Լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ ճեպազրույցում ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, վերոնշյալ հանձնաժողովի անդամ Վլա...
Խորհրդարանում հյուրընկալվել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի պատվիրակությունը
ՀՀ Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Արուսյակ Ջուլհակյանը, Արսեն Թորոսյանը, Մերի Գալստյանը եւ Մարիա Կարապետյանը դեկտեմբերի 9-ին հանդիպել են եռօրյա այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի (ԺԳՀ) նախագահ Դեյվիդ Փրա...
Ալեն Սիմոնյանի ելույթը ԵԽԽՎ իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նիստի բացման արարողությանը
Ուրախ եմ ողջունել Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նիստի մասնակիցներին Երեւանում: Այս տարի մենք նշում ենք Եվրոպայի խորհրդի 75-ամյակը եւ, մինչ օրս, կազմակերպությունը շարունակում է հանդես գալ որպես մարդու իրավունքների, ժողովրդավարության եւ...

Заседание Комиссии ПАСЕ по правовым вопросам и правам человека в Армении
9 декабря в Армении стартовало заседание Комиссии по правовым вопросам и правам человека Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ), в рамках которого в РА прибыла также Генеральный секретарь ПАСЕ Деспина Хацивасилиу-Цовилис. До начала заседания Председатель НС РА принял Генерального секретаря и председательствующего на заседании зампредседателя Комиссии по правовым вопросам и правам человека Пабло Испа – для обсуждения организационных вопросов проводимого в НС заседания.
Председатель ПАСЕ Теодорос Русопулос дистанционно приветствовал участников заседания, после чего с вступительной речью выступил также Председатель НС А.Симонян.
09.12.2024
В парламенте – прибывшая в Армению с трехдневным визитом делегация конгрессменов во главе с председателем HDP Палаты представителей США
9 декабря депутат фракции НС "Гражданский договор" С.Казарян встретилась с делегацией конгрессменов во главе с председателем Группы демократического партнерства (House Democracy Partnership - HDP) Палаты представителей США Дэвидом Прайсом, прибывшей в Армению с трехдневным визитом.Приветствуя членов...
В рамках заседания Комиссии ПАСЕ по правовым вопросам и правам человека В.Варданян коснулся обсужденных вопросов
9-10 декабря в НС проходит заседание Комиссии ПАСЕ по правовым вопросам и правам человека.На брифинге с представителями медиа председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам, член вышеуказанной комиссии В.Варданян коснулся проведения в нашей стране заседания комиссии и ее пов...
В парламенте – делегация Группы демократического партнерства Палаты представителей США
9 декабря депутаты фракции НС "Гражданский договор" А.Джулакян, А.Торосян, М.Галстян и М.Карапетян встретились с прибывшей в Армению с трехдневным визитом делегацией конгрессменов во главе с председателем Группы демократического партнерства (House Democracy Partnership) Палаты представителей США Дэв...
Выступление А.Симоняна на церемонии открытия заседания Комиссии ПАСЕ по правовым вопросам и правам человека
Рад приветствовать в Ереване участников заседания Комиссии ПАСЕ по правовым вопросам и правам человека.В этом году мы отмечаем 75-летие Совета Европы (СЕ), и до сих пор организация продолжает действовать как исключительная структура по продвижению прав человека, демократии и верховенства права, влия...