Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Միջխորհրդարանական միությունում Դանիայի պատվիրակության ղեկավարի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 15-ին Ժնեւում հանդիպել է Միջխորհրդարանական միությունում Դանիայի պատվիրակության ղեկավար Սյորեն Սյոնդերգաարդի հետ: Զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների խորհրդարանական համագործակցության զարգացման թեմային ու քննարկել հայ-դանիական հարաբերություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
ՀՀ ԱԺ նախագահը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունների գործընթացի վերջին զարգացումներն ու ներկայացրել հայկական կողմի դիրքորոշումը հարատեւ խաղաղության հասնելու հարցում:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների խնդրին եւ երկկողմ համագործակցության այլ հարցերի:

А.Симонян встретился с главой делегации Дании в МПС
15 октября Председатель НС РА А.Симонян встретился в Женеве с главой делегации Дании в Межпарламентском союзе (МПС) Сёреном Сёндергаардом. Собеседники коснулись развития парламентского сотрудничества между двумя странами и обсудили широкий круг вопросов армяно-датских отношений.
Спикер НС представил собеседнику последние развития в процессе переговоров по мирному договору между Арменией и Азербайджаном, позицию армянской стороны в достижении долгосрочного мира.
Затронуты также проблема удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных и другие вопросы двустороннего сотрудничества.