Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Միջխորհրդարանական միությունում Դանիայի պատվիրակության ղեկավարի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 15-ին Ժնեւում հանդիպել է Միջխորհրդարանական միությունում Դանիայի պատվիրակության ղեկավար Սյորեն Սյոնդերգաարդի հետ: Զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների խորհրդարանական համագործակցության զարգացման թեմային ու քննարկել հայ-դանիական հարաբերություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
ՀՀ ԱԺ նախագահը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունների գործընթացի վերջին զարգացումներն ու ներկայացրել հայկական կողմի դիրքորոշումը հարատեւ խաղաղության հասնելու հարցում:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների խնդրին եւ երկկողմ համագործակցության այլ հարցերի:

Alen Simonyan meets with Head of Danish Delegation
On October 15, in Geneva the RA NA President Alen Simonyan met with the Head of the Danish delegation to the Inter-Parliamentary Union Søren Søndergaard. The interlocutors reflect on the topic of the development of the parliamentary cooperation of the two countries and discussed a wide scope of issues regarding the Armenian-Danish relations.
The RA NA President presented to the interlocutor the recent developments of the negotiation process on the peace treaty between Armenia and Azerbaijan and presented the position of the Armenian side in reaching lasting peace.
Reference was also made to the problem of Armenian prisoners of war being held in Azerbaijan and other issues of bilateral cooperation.