Խորհրդարանում «Palette Art Studio»-ի նախաձեռնությամբ հուլիսի 11-ին բացվել է «Ստեղծագործիր» խորագրով ցուցահանդես-վաճառք, որտեղ ներկայացվել են Հայաստանի տարբեր մարզերից շուրջ 100 ստեղծագործողների աշխատանքներ: Ցուցահանդես-վաճառքին մասնակցել են ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, պատգամավորներ եւ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:
Ողջունելով ապագա նկարիչների մասնակցությունն այս միջոցառմանը՝ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանը նշել է, որ խորհրդարանում պարբերաբար կազմակերպվում են նման ցուցահանդեսներ, որոնք հնարավորություն են տալիս ապագա ստեղծագործողներին ներկայացնել իրենց յուրօրինակ աշխատանքները:
ՀՀ նկարիչների միության նախագահ Սուրեն Սաֆարյանը շնորհավորել է փոքրիկ նկարիչներին: «Այս նախասրահում ցուցադրվում են շատ անվանի արվեստագետների գործեր, եւ այսօր ձեզ ընձեռվել է հնարավորություն այստեղ ներկայացնելու ձեր աշխատանքները»,- նշել է Սուրեն Սաֆարյանը՝ հավելելով, որ մանուկ հասակից պետք է սատարել երեխաներին, որպեսզի ապագայում նրանք կարողանան համալրել Հայաստանի նկարիչների միության շարքերը:
«Palette Art Studio»-ի ղեկավար Գարիկ Հարությունյանն էլ, կարեւորելով միջոցառումը, շնորհակալություն է հայտնել Ազգային ժողովի նախագահին տաղանդավոր փոքրիկներին նման հնարավորություն ընձեռելու համար:

11 июля в парламенте по инициативе “Palette Art Studio” открылась выставка-продажа под девизом “Твори», на которой были представлены работы около 100 творцов из разных регионов Армении. В выставке-продаже приняли участие Председатель НС А.Симонян, депутаты и представители аппарата парламента.
Приветствуя участие будущих художников в мероприятии, заместитель руководителя Аппарата НС Э.Хачикян отметила, что в парламенте периодически организуются подобные выставки, которые дают творцам возможность представить свои оригинальные работы.
Юных художников поздравил председатель Союза художников РА С.Сафарян: "В этом зале выставлены многие известные художники, и сегодня вам предоставлена ​​возможность представить здесь свои работы. Детей нужно поддерживать с детства, чтобы в будущем они смогли пополнить ряды Союза художников Армении”.
Руководитель “Palette Art Studio” Г.Арутюнян, подчеркнув важность мероприятия, поблагодарил Председателя НС за предоставление такой возможности одаренным детям.