Խորհրդարանում «Palette Art Studio»-ի նախաձեռնությամբ հուլիսի 11-ին բացվել է «Ստեղծագործիր» խորագրով ցուցահանդես-վաճառք, որտեղ ներկայացվել են Հայաստանի տարբեր մարզերից շուրջ 100 ստեղծագործողների աշխատանքներ: Ցուցահանդես-վաճառքին մասնակցել են ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, պատգամավորներ եւ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:
Ողջունելով ապագա նկարիչների մասնակցությունն այս միջոցառմանը՝ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանը նշել է, որ խորհրդարանում պարբերաբար կազմակերպվում են նման ցուցահանդեսներ, որոնք հնարավորություն են տալիս ապագա ստեղծագործողներին ներկայացնել իրենց յուրօրինակ աշխատանքները:
ՀՀ նկարիչների միության նախագահ Սուրեն Սաֆարյանը շնորհավորել է փոքրիկ նկարիչներին: «Այս նախասրահում ցուցադրվում են շատ անվանի արվեստագետների գործեր, եւ այսօր ձեզ ընձեռվել է հնարավորություն այստեղ ներկայացնելու ձեր աշխատանքները»,- նշել է Սուրեն Սաֆարյանը՝ հավելելով, որ մանուկ հասակից պետք է սատարել երեխաներին, որպեսզի ապագայում նրանք կարողանան համալրել Հայաստանի նկարիչների միության շարքերը:
«Palette Art Studio»-ի ղեկավար Գարիկ Հարությունյանն էլ, կարեւորելով միջոցառումը, շնորհակալություն է հայտնել Ազգային ժողովի նախագահին տաղանդավոր փոքրիկներին նման հնարավորություն ընձեռելու համար:

On July 11, at the initiative of the Palette Art Studio, an exhibition-sale titled Steghtsagorcir (create) was opened in Parliament, where the works of about 100 creators from different regions of Armenia were presented. The NA President Alen Simonyan, MPs and the Staff representatives participated in the exhibition-sale.
Welcoming the participation of the future artists in this event, the Deputy Chief of Staff of the National Assembly Heghine Khachikyan noted that such exhibitions are regularly organized in Parliament, which give the future artists the opportunity to present their unique works.
The President of the RA Artists Union Suren Safaryan congratulated the little artists. "The works of many famous artists are exhibited in this hall, and today you have been given the opportunity to present your works here," Suren Safaryan mentioned, adding that children should be supported from childhood so that in the future they can join the Artists Union of Armenia.
The Head of the Palette Art Studio Garik Harutyunyan, emphasizing the event, thanked the President of the National Assembly for providing such an opportunity to the talented children.