Մենք պետք է անենք ամեն ինչ, որպեսզի որեւէ այլ հարեւան չփորձի խախտել Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը եւ հայ ժողովուրդը կարողանա ապրել խաղաղ պայմաններում՝ առանց պատերազմի, բռնությունների եւ վտանգների. ասել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Միխայել Ռոթը:
Հունիսի 7-ին Միխայել Ռոթի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Հյուրերը ծաղկեպսակ են դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:

We should do our best in order not any other neighbour tries to violate the territorial integrity of Armenia and the Armenian people could live in peaceful conditions – without war, violence and dangers: the Chairman of Foreign Affairs Committee of the Bundestag of the Federal Republic of Germany (FRG) Michael Roth said.
On June 7, the delegation led by Michael Roth visited Tsitsernakaberd Memorial Complex accompanied by the Chair of the RA NA Standing Committee of Foreign Relations Sargis Khandanyan, paid tribute to the memory of the Armenian Genocide victims.
The guests laid flowers at the Eternal Fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims.