Առողջապահության ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովն աշխատանքային քննարկում է կազմակերպել ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում առաջարկվող փոփոխությունների վերաբերյալ
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանի հեղինակած եւ առաջին ընթերցմամբ ընդունված «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ հունիսի 1-ին խորհրդարանում տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում: Օրենքի նախագծով առաջարկվում է կառուց...
Տոնական տրամադրություն Ազգային ժողովում
Հունիսի 1-ին մանուկների առջեւ դռներն է բացել Ազգային ժողովը: Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը խորհրդարանի բակում հյուրընկալվել են բազմաթիվ երեխաներ: Նրանց տոնն ուրախ ու հետաքրքիր անցկացնելու համար կազմակերպվել են տարատեսակ միջոցառումներ. մի տաղավարում երեխաները թխվածքաբլիթներն են գունազարդել, ...
2022 թ. Առողջապահության նախարարության կատարողականը կազմել է 98,7 տոկոս
ՀՀ ԱԺ առողջապահության հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում հունիսի 1-ին շարունակվել է «Հայաստանի Հանրապետության 2022 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» հաշվետվության քննարկումը: Քննարկվել է առողջապահության ոլորտի եկամուտների եւ ծախսերի կատարո...

Рабочее обсуждение изменений в Гражданский кодекс РА в Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам
1 июня в НС состоялось рабочее обсуждение принятого в первом чтении законопроекта о внесении изменений в Гражданский кодекс РА, предложенного депутатом фракции “Гражданский договор” Г.Папояном, Основная цель законодательной инициативы – ограничить возможность распоряжения средствами спецсчета застро...
01.06.2023
Праздничное настроение в НС
1 июня Национальное Собрание открыло свои двери для детей.В Международный день защиты детей в парке парламента были организованы различные мероприятия, сделавшие праздник детворы веселым и интересным. Председатель НС А.Симонян поздравил детей и сфотографировался с ними....
Исполнение программ Минздрава в 2022 г. – на 98,7%
1 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС по вопросам здравоохранения и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам продолжилось обсуждение отчета "Об исполнении Государственного бюджета Республики Армения в 2022 г.". Рассмотрены динамика доходов и расходов сферы здравоохранения. Заседан...