Առողջապահության ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովն աշխատանքային քննարկում է կազմակերպել ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում առաջարկվող փոփոխությունների վերաբերյալ
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանի հեղինակած եւ առաջին ընթերցմամբ ընդունված «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ հունիսի 1-ին խորհրդարանում տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում: Օրենքի նախագծով առաջարկվում է կառուց...
Տոնական տրամադրություն Ազգային ժողովում
Հունիսի 1-ին մանուկների առջեւ դռներն է բացել Ազգային ժողովը: Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը խորհրդարանի բակում հյուրընկալվել են բազմաթիվ երեխաներ: Նրանց տոնն ուրախ ու հետաքրքիր անցկացնելու համար կազմակերպվել են տարատեսակ միջոցառումներ. մի տաղավարում երեխաները թխվածքաբլիթներն են գունազարդել, ...
2022 թ. Առողջապահության նախարարության կատարողականը կազմել է 98,7 տոկոս
ՀՀ ԱԺ առողջապահության հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում հունիսի 1-ին շարունակվել է «Հայաստանի Հանրապետության 2022 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» հաշվետվության քննարկումը: Քննարկվել է առողջապահության ոլորտի եկամուտների եւ ծախսերի կատարո...

On June 1, a working debate was held in Parliament regarding the draft law on Making Amendments to the Civil Code of the Republic of Armenia authored by the NA deputy of the Civil Contract Faction Gevorg Papoyan and adopted in the first reading. The main objective of the legislative initiative is to...
Festive Mood in National Assembly
On June 1, the National Assembly opened the doors before the children.On International Day for Protection of Children in the Parliament Park many children were hosted. Various events were organized for making their day joyful and interesting. In one pavilion the children coloured the cookies, the ot...
In 2022 Performance of Ministry of Health is 98.7%
On June 1, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on Health Care and on Financial-Credit and Budgetary Affairs the debate of the report on RA State Budget Execution for 2022 continued. The performance of the revenues and expenditures of the health sphere was debated. The Chairs of the...