Շնորհավորում եմ Վերջին դասի առթիվ` մաղթելով բարձր առաջադիմություն ուսման շարունակության մեջ:
Այնքան էլ շատ չի անցել այն օրից, երբ Վերջին դասը Վերջին զանգ էր կոչվում, իսկ շրջանավարտ էին համարվում միայն տասներորդցիները: Այդ տարիներին Վերջին զանգն անցնում էր մեծ աշխուժությամբ եւ ոգեւորում էր անգամ նրանց, որոնք կապ չունեին ավարտական երեկոյի հետ: Այսօր ավելի զուսպ ու համեստ է նշվում օրը, սակայն նույնն են ուսուցիչներին նվիրված մաղթանքներն ու շրջանավարտների ծնողների հույզերը: Ժամանակակից աշխարհն առաջին հերթին մրցունակություն է պահանջում, եւ յուրաքանչյուր ծնողի նվիրական երազանքն է դպրոցն ավարտող երեխային տեսնել որեւէ հայտնի բուհի ուսանող կամ հմուտ մասնագետ՝ պայծառ ապագայի բոլոր երաշխիքներով:
Սիրելի՛ շրջանավարտներ, հավատացեք, որ ամեն ինչ ձեր ձեռքերում է:
Խելացի մարդիկ սովորում են ուրիշների սխալների վրա. նոր կյանքի ճանապարհին դուք նման օրինակների պակաս չեք ունենա: Փորձեք ձեւավորել ձեր ես-ը, փորձեք դառնալ ձեր լավագույն տարբերակը եւ չծուլանալ: Իսկ այսօր վայելեք ձեզ լիարժեքորեն պատկանող օրը, որովհետեւ վաղվանից ավարտական քննությունների եք պատրաստվելու:
Լուսավոր ապագա եմ մաղթում ձեզ, միշտ սիրով հիշեք ձեր ուսուցիչներին, որոնց շնորհիվ դարձել եք գրագետ, ու ջերմորեն հիշեք դպրոցական տարիները, որովհետեւ մի օր հաստատ պարզվում է, որ դրանք ամենաանհոգն էին:
Բարի երթ եւ հաջողությամբ հաղթահարված քննաշրջան եմ մաղթում:
Դժվար է կանխատեսել, թե գործընթացներն ինչպես կզարգանան, բայց փաստ է, որ Ադրբեջանը շեղվել է նոյեմբերի 9-ի հայտարարությունից. նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը մայիսի 26-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ` պատասխանելով լրագրողի` նախորդ օրը մոսկովյան եռ...
ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանն անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի` ԱԺ ամբիոնից հնչեցրած «կադաստրի վկայական» արտահայտությանը, խաղաղության պայմանագրի պարամետրերին եւ Արցախին: «Նիկոլ Փաշինյանն ասում է` մենք կադաստրի վ...
Միջազգայնորեն ճանաչված Հայաստանի Հանրապետությունն առաջնորդվում է միջազգայնորեն ճանաչված իր 29.800 քկմ տարածքի սուվերենության պահպանմամբ եւ Լեռնային Ղարաբաղում ապրող հայ ժողովրդի իրավունքների եւ անվտանգության իրացմամբ, որը, մեր պատկերացմամբ, պետք է տեղի ունենա Բաքու-Ստեփանակերտ խոսակցության միջոցով, ...
Խորհրդարանը մայիսի 26-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում ընտրվելու համար առաջադրել էր Սերգեյ Աղինյանի թեկնածությունը: ԱԺ 1...

Т.Абраамян: “Несмотря на сложности, Армения выполнила свои обязательства по трехстороннему заявлению от 9 ноября”
“Трудно предсказать, как будут развиваться процессы, но то, что Азербайджан отклонился от заявления от 9 ноября – факт”, - отметил секретарь фракции НС "Честь имею" Т.Абрамян в ходе состоявшихся 26 мая парламентских брифингов, отвечая журналисту, что накануне в ходе трехсторонней встречи в Москве Пр...
А.Варданян: “У меня не было больших ожиданий от московской трехсторонней встречи: мирное соглашение не будет подписано 1 июня”
В ходе парламентских брифингов после очередных заседаний НС депутат фракции “Армения” А.Варданян обратился к высказанным Н.Пашиняном с трибуны НС понятию “кадастрового сертификата”, к параметрам мирного договора и Арцаху.“Н.Пашинян говорит, что у нас нет кадастрового сертификата. Границы Армения-Тур...
А.Ованнисян: “Интересы арцахцев в формате Баку-Степанакерт должны представлять арцахцы, под эгидой международных механизмов”
“Международно признанная Республика Армения руководствуется сохранением суверенитета своей международно признанной территории в 29.800 кв.км и реализацией прав и безопасности проживающего в Нагорном Карабахе армянского народа, что, по нашему мнению, должно произойти через диалог Баку-Степанакерт под...
26 мая парламент продолжил работу очередных заседаний.По сообщению председателя Счетной комиссии НС Н.Бабаяна, фракция "Гражданский договор" выдвинула кандидатуру С.Агиняна для избрания членом Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ). В тайном голосовании приняли участие 64 из 107 депутат...