Մենք դատապարտում ենք այն, ինչ կատարվել է հայ ժողովրդի հետ. Լեհաստանի խորհրդարանի Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խումբն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Լեհաստանի Հանրապետությունը դատապարտում է այն, ինչ կատարվել է հայ ժողովրդի հետ. դա պետք է դաս լինի բոլորիս համար. ասել է Լեհաստանի խորհրդարանի Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռադոսլավ Ֆոգիելը:
Նրա գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արուսյակ Ջուլհակյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 2-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք այցելել են նաեւ Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, ծանոթացել Եղեռնի մասին հավաստող վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները:
Շվեդիայի խորհրդարանի Շվեդիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամները Բյորն Սյոդերի գլխավորությամբ ապրիլի 2-ին այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն:  Նրանց ուղեկցել է ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա բարեկամական խմբի ղեկավար Հռիփսիմե Գրիգորյանը: Պատվիրակության անդամները հարգանքի տուրք են մատուցել հանուն հայ...

Poland-Armenia Friendship Group of Parliament of Poland visits Tsitsernakaberd Memorial Complex: We condemn what happened to Armenian people
The Republic of Poland condemns what happened to the Armenian people: it should be a lesson for all of us: the Head of Poland-Armenia Friendship Group of the Polish Parliament Radoslaw Fogiel said.
The delegation led by him, accompanied by the Head of Armenia-Poland Friendship Group Arusyak Julhakyan, visited Tsitsernakaberd Memorial Complex on April 2.
The members of the delegation laid a wreath and flowers at the Eternal Fire perpetuating the memory of the victims of the Armenian Genocide, silently honoring the memory of the Holy Martyrs.
They also visited the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the certifying documents about the massacre, viewed the exhibits.
On April 2, the members of the Swedish-Armenia Friendship Group of the Parliament of Sweden led by Björn Söder visited Yerablur Military Pantheon. The Head of the RA NA Armenia-Sweden Friendship Group Hripsime Grigoryan accompanied them.The members of the delegation paid tribute to the memory of the...