Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը մարտի 23-ին հյուրընկալել է Հայաստանում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին: Պատգամավորը նշել է, որ Շվեդիայի դեսպանությունը Հայաստանում ակտիվ գործունեություն է ծավալում,...
Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը, պատվիրակության անդամներ, ԱԺ պատգամավորներ Հրաչյա Հակոբյանն ու Ծովինար Վարդանյանը մասնակցել են Կի...
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, ԵԽԽՎ տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների հարցերով հիմնական զեկուցող Արմեն Գեւորգյանը մարտի 22-ին Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում ելույթ է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսի 44-րդ նստաշրջանի ընթացքում` «Կայուն զարգա...
Ուզում եմ՝ հստակ հասկանանք, որ տեղաշարժերը, կուտակումները պետք է խոր ուսումնասիրության ենթարկվեն, որ հասկանալի լինի, թե դրանք ինչ վտանգ են ներկայացնում Հայաստանի կամ Արցախի համար: Միայն շարժերի իրականացումը դեռ չի նշանակում  մարտական գործողությունների նախապատրաստում: Շարժերի ծավալի, ուղղություն...
Թշնամին ավելի ինտենսիվ է դարձրել կրակոցները` ՀՀ սահմանին մահացու վիրավորելով հայ զինվորի, կրակ բացելով Արցախի խաղաղ բնակիչների վրա եւ կրկին արգելափակելով գազամատակարարումը դեպի Արցախ: Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը միջազգային բոլ...
Խաղաղության պայմանագրով պետք է ապահովվի ՀՀ անկախությունը, ինքնիշխանությունը եւ անվտանգությունը. «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը եւ խմբակցության անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը մարտի 23-ին կայացած խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում ի պատասխան լրագրողների հարցերին՝ անդրադարձել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի գործընթացին, այս հարցում...

На Межпарламентской Ассамблее Православия (МПАП) руководитель делегации НС, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта С.Габриелян, члены делегации Г.Акопян и Ц.Варданян участвовали в работе заседания  международного секретариата, п...
22 марта член делегации НС РА в ПАСЕ, главный докладчик ПАСЕ по вопросам местного и регионального самоуправления А.Геворкян выступил в Страсбурге (Франция) на 44-й сессии Конгресса местных и региональных властей Совета Европы в ходе заседания на тему “Локализация целей устойчивого развития (ЦУР)”:“Г...
“Хочу, чтобы мы четко поняли, что передвижения, скопления должны быть тщательно изучены, чтобы было понятно, какую опасность они представляют для Армении или Арцаха. Лишь передвижения не означают подготовки к действиям. Из глубокого анализа объема и направлений движений можно будет понять, какая реа...
Т.Товмасян известила международных партнеров
Противник интенсифицировал стрельбу, смертельно ранив армянского солдата на границе РА, открыв огонь по мирным арцахцам и вновь перекрыв газоснабжение Арцаха.Председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Т.Товмасян проинформировала всех международных партнеров о...
Секретарь фракции “Гражданский договор”: “Mирным договором должны быть обеспечены независимость, суверенитет и безопасность РА”
Секретарь фракции “Гражданский договор” А.Ованнисян и член фракции А.Джулакян в ходе состоявшихся 23 марта парламентских брифингов, отвечая на вопросы журналистов, коснулись процесса мирного договора между Арменией и Азербайджаном, сотрудничества с международными партнерами в этом вопросе, перспекти...