ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 36-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով մարտի 16-ին Հայաստան է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի պատվիրակությունը` ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ, միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Յուրի Վորոբյովի գլխավորությամբ:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում հյուրերին դիմավորել են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հակոբ Արշակյանը, ԱԺ պատգամավորներ Բաբկեն Թունյանը եւ Ալեքսեյ Սանդիկովը:

On March 16, the delegation of the Federal Assembly of the Russian Federation led by the Deputy Speaker of the RF FA Federation Council, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Commission Yury Vorobyov arrived in Armenia to take part in the works of the 36th Meeting of the Inter-Parliamentary Commission on Cooperation between the RA National Assembly and the RF Federal Assembly.
At Zvartnots Airport the RA NA Vice President, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Commission between the RA National Assembly and RF Federal Assembly Hakob Arshakyan, the NA deputies Babken Tunyan and Aleksey Sandikov met the guests.