Պատգամավորները Վոլգոգրադում մասնակցել են Ստալինգրադի ճակատամարտի 80-ամյակին նվիրված միջոցառումներին
Խորհրդարանական պատվիրակությունը Վոլգոգրադում մասնակցել է Ստալինգրադի ճակատամարտի 80-ամյակին նվիրված միջոցառումներին: Պատվիրակության կազմում են Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախա...
Բարեփոխումներ ոչ ֆորմալ կրթության ոլորտում
Հայաստանում ներդրվում են միջազգային կրթական չափորոշիչներին համապատասխան մեխանիզմներ: Դրանցով էլ պայմանավորված` մեկնարկել է «Հայաստանի Հանրապետության կրթության՝ մինչեւ 2030 թվականը զարգացման պետական ծրագիրը»: ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձ...

В Волгограде депутаты приняли участие в мероприятиях к 80-летию Сталинградской битвы
Парламентская делегация в Волгограде приняла участие в мероприятиях, посвященных 80-летию Сталинградской битвы. В составе делегации – председатель  Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды В.Галумян, д...
Реформы в сфере неформального образования
В Армении внедряются механизмы, соответствующие международным образовательным стандартам. Благодаря им стартовала “Государственная программа развития образования РА до 2030 г.”. Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта последовательно изучает все с...