Պատգամավորները Վոլգոգրադում մասնակցել են Ստալինգրադի ճակատամարտի 80-ամյակին նվիրված միջոցառումներին
Խորհրդարանական պատվիրակությունը Վոլգոգրադում մասնակցել է Ստալինգրադի ճակատամարտի 80-ամյակին նվիրված միջոցառումներին: Պատվիրակության կազմում են Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախա...
Բարեփոխումներ ոչ ֆորմալ կրթության ոլորտում
Հայաստանում ներդրվում են միջազգային կրթական չափորոշիչներին համապատասխան մեխանիզմներ: Դրանցով էլ պայմանավորված` մեկնարկել է «Հայաստանի Հանրապետության կրթության՝ մինչեւ 2030 թվականը զարգացման պետական ծրագիրը»: ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձ...

Deputies Take Part in the Events Dedicated to 80th Anniversary of Battle of Stalingrad in Vologograd
The parliamentary delegation took part in the events dedicated to the 80th anniversary of Battle of Stalingrad in Volgograd. The Chair of the Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Protection Vahe Ghalumyan, the NA deputies Aleksey Sandik...
Reforms in the Sphere of Non-Formal Education
Mechanisms corresponding to the international educational standards are introduced in Armenia. The Development State Programme of Education of the Republic of Armenia Until 2030 was launched conditioned by them. The NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport cons...