ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում կընդգրկվի 24 հարց
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ փետրվարի 7-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Սահմանվել են նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը եւ տեւողությունը: «Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ ««Դատախազության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթի քննարկման համար սահմանվել է մինչեւ 90 րոպե:
ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում կընդգրկվի 24 հարց:
Փոփոխություններ են կատարվել Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 25-ի 020-Ա որոշման մեջ:
Չեն ընդունվել Ազգային ժողովի խորհրդի մի շարք որոշումներում փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող որոշումների նախագծերը:
««Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծի ներկայացումը բխում է ԵԱՏՄ ապրանքային նշանների պայմանագրի 25-րդ հոդվածից, համաձայն որի` անդամ պետությունները սահմանում են Միության ապրանքային նշանների եւ Միության ապրանքների ծագմ...

В проекте повестки дня очередных заседаний НС – 24 вопроса
Обсуждены и утверждены проекты дополнений в повестку дня пятой сессии НС восьмого созыва и в повестку дня созываемых 7 февраля очередных заседаний. Также определены последовательность и продолжительность обсуждения повесточных вопросов очередных заседаний. На обсуждение пакета законопроектов о внесении изменений в Уголовно-процессуальный кодекс РА и в закон “О прокуратуре” отведено до 90 мин.
В проект повестки дня очередных заседаний НС будет включено 24 вопроса.
Внесены изменения в решение 020-А Совета НС от 25 октября 2021 г.
Не приняты проекты о внесении изменений и дополнений в ряд решений Совета НС.
“Представление проекта о внесении изменений и дополнений в закон “О государственной пошлине” исходит из ст.25 Соглашения о товарных знаках ЕАЭС, согласно которой государства-члены определяют регистрацию, правовую охрану и географические наименования товарных знаков Союза и наименования мест происхож...