3. Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողով` 03.02.2023 - 15:00-17:00,
7. Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողով` 16.02.2023 - 11:00-13:00,
8. Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով` 20.02.2023 - 11:00-13:00,
9. Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողով` 21.02.2023 - 10:00-12:00,
10. Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով` 22.02.2023 - 15:00-17:00,
11. Առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողով` 23.02.2023 - 14:00-16:00,
12. Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողով` 24.02.2023 - 15:00-17:00:
Ընդունելությանը հերթագրվելու համար զանգահարել (374-10) 506050, (374-11) 506050, 87-88 հեռախոսահամարներով:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային եռօրյա այցով մեկնել էր Կատարի Պետություն: Խորհրդարանի ղեկավարի հանդիպումների օրակարգը եւ քննարկված հարցերի մանրամասները՝ տեսանյութում: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով Կատարի Պետությունում է: Այցի շրջանակում ԱԺ Հայաստան-Կատար բարեկամական խմբի ղեկավար Վահագն Ալեքսանյանը, խմբի անդամներ Հասմիկ Հակոբյանը, Թագուհի Թովմասյանը եւ Տրդատ Սարգսյանը հանդիպել են Կատարի խորհրդարանի կատարա-ասիական բարեկա...
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ պատվիրակության անդամ, ԵԽԽՎ տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների հարցերով հիմնական զեկուցող Արմեն Գեւորգյանը հունվարի 24-ին ելույթ է ունեցել «Եվրոպայի խորհրդի ռեյկյավիկյան գագաթնաժողովը. արժեքների շուրջ համախմբված՝ արտասովոր մարտահրավերներին ընդառաջ» թեմայով քննարկման ժամանակ:...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կատարի ֆուտբոլի ասոցիացիայի նախագահ Շեյխ Համադ բին Խալիֆա բին Ահմադ Ալ-Թանիին: Հանդիպումը նախաձեռնած Կատարի ֆուտբոլի ասոցիացիայի նախագահը ներկայացրել է մեկ ամիս առաջ Դոհայում կայացած ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունից անմիջապես հետ...

Заместитель Председателя НС Рубен Рубинян : 13.02.2023 - 14:00-16:00,
3. Постоянная комиссия по вопросам региональной и евразийской интеграции : 02.02.2023 - 15:00-17:00.
4. Постоянная комиссия по экономическим вопросам : 13.02.2023 - 11:00-13:00.
5. Постоянная комиссия по труду и социальным вопросам : 14.02.2023 - 10:00-12:00.
6. Постоянная комиссия по государственно-правовым вопросам : 15.02.2023 - 10:00-12:00.
7. Постоянная комиссия по защите прав человека и общественным вопросам: 16.02.2023 - 11:00-13:00.
8. Постоянная комиссия по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды : 20.02.2023 - 11:00-13:00.
9. Постоянная комиссия по финансово-кредитным и бюджетным вопросам : 21.02.2023 - 10:00-12:00.
10. Постоянная комиссия по вопросам обороны и безопасности : 22.02.2023 - 15:00-17:00.
11. Постоянная комиссия по вопросам здравоохранения : 23.02.2023 - 14:00-16:00.
12. Постоянная комиссия по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта : 24.02.2023 - 15:00-17:00.
Записаться на прием можно по телефонам (374-10) 506050, (374-11) 506050, 87-88.
Делегация во главе с Председателем НС РА Аленом Симоняном находится с трехдневным рабочим визитом в Государстве Катар. ...
Делегация, возглавляемая Председателем НС РА Аленом Симоняном, находится с рабочим визитом в Государстве Катар.В рамках визита руководитель группы дружбы Армения-Катар В.Алексанян, члены группы А.Акопян, Т.Товмасян и Т.Саргсян встретились с руководителем группы катарско-азиатской дружбы парламента К...
24 января член делегации РА в ПАСЕ, основной докладчик по вопросам местных и региональных властей ПАСЕ А.Геворкян выступил в ходе дебатов на тему “Рейкьявикский саммит СЕ: сплочение вокруг ценностей перед неординарными вызовами”. "Г-н Председатель, сегодня многие страны стоят перед трудным выбором м...
Ален Симонян встретился с президентом Футбольной ассоциации Катара по его инициативе
Делегация, возглавляемая Председателем НС Аленом Симоняном, встретилась с президентом Футбольной ассоциации Катара (ФАК) Шейхом Хамадом бин Халифой бин Ахмадом аль-Тани.Президент ФАК, инициировавший встречу, представил программы, реализуемые после недавно прошедшего в Дохе чемпионата мира. Председат...