Օրենսդրական փաթեթով առաջարկվում է 2023 թ. հունվարի 1-ից մեր երկրում նվազագույն ամսական աշխատավարձի չափը սահմանել 75.000 դրամ` գործող 68.000 դրամի փոխարեն: Համապատասխանաբար կբարձրացվեն նաեւ գործավարձով կամ ժամավճարով վարձատրվող աշխատողների համար ժամային տարիֆային դրույքի նվազագույն չափերը: ԱԺ աշխատան...
2021 թ. ընդունվել են «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների մասին» եւ «Անձի ֆունկցիոնալության գնահատման մասին» օրենքները, եւ այժմ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում եւ հարակից մի շարք օրենքներում փոփոխություններ ու լրացումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթով առաջարկվող կարգավորումները նպատ...

It is proposed to set the amount of the minimum monthly salary in our country 75.000 AMD instead of the present 68.000 AMD from January 1, 2023 by the legislative package. Accordingly, the minimum amounts of the hourly tariff rate for the workers being paid on fee or hourly basis will also be increa...
The Laws on Rights of Persons with Disabilities and on Assessment of Person’s Functionality were adopted in 2021. Now, the regulations proposed by the legislative package providing for amendments and addenda to the Law on Local Self-Government and a number of related laws aim to harmonize the terms ...