Օրենսդրական փաթեթով առաջարկվում է 2023 թ. հունվարի 1-ից մեր երկրում նվազագույն ամսական աշխատավարձի չափը սահմանել 75.000 դրամ` գործող 68.000 դրամի փոխարեն: Համապատասխանաբար կբարձրացվեն նաեւ գործավարձով կամ ժամավճարով վարձատրվող աշխատողների համար ժամային տարիֆային դրույքի նվազագույն չափերը: ԱԺ աշխատան...
2021 թ. ընդունվել են «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների մասին» եւ «Անձի ֆունկցիոնալության գնահատման մասին» օրենքները, եւ այժմ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում եւ հարակից մի շարք օրենքներում փոփոխություններ ու լրացումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթով առաջարկվող կարգավորումները նպատ...

Законодательным пакетом предлагается с 1 января 2023 г. установить минимальную месячную заработную плату в стране ​​в 75.000 драмов вместо нынешних 68.000. Соответственно, будет увеличен минимальный размер ставки сдельной или почасовой работы.2 декабря на внеочередном заседании Постоянно...
В 2021 г. приняты законы “О правах инвалидов” и “Об оценке функциональности лица”, а теперь и законодательный пакет о внесении изменений и дополнений в закон “О местном самоуправлении” и ряд смежных проектов по гармонизации терминов и концепций соответствующих законов.2 декабря на заседании Постоянн...