ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը եւ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 25-ին Ազգային ժողովում ընդունել են Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անն Լույոյին եւ Ֆրանսիայի ԱԳՆ Հարավային Կովկասի հարցերի պատասխանատու Նիկոլա Կարգեսին:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացման օրակարգը եւ կարեւորել խորհրդարանի ու խորհրդարանական աշխատանքների դերը ժողովրդավարության ամրապնդման եւ զարգացման գործում:
Բանախոսները վերահաստատել են հանձնառությունը` որպես խորհրդարանական մեծամասնություն, Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների շարունակականության եւ խորհրդարանի դերի բարձրացման հարցում:

On November 25, the Head of the RA NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan and the Secretary of the Faction Artur Hovhannisyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to the Republic of Armenia Anne Louyot and the Officer for the South Caucasus Affairs of the French Ministry for Europe and Foreign Affairs Nicolas Karges.
The sides discussed the agenda for the democratic development of Armenia and highlighted the role of the parliament and parliamentary work in the strengthening and development of democracy.
The speakers, as the parliamentary majority, reaffirmed their commitment to continue the democratic reforms in Armenia and enhance the role of the parliament.