ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակները նոյեմբերի 12-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամներ Հռիփսիմե Գրիգորյանի, Սարգիս Խանդանյանի եւ Մարիա Կարապետյանի ուղեկցությամբ այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը: Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում նրանք ծանոթացել են Եղեռնի մասին հավաստող փաստաթղթերին եւ գրառում կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:
ՀՀ Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Տաթեւիկ Գասպարյանը նոյեմբերի 12-ին այցելել է Արտաշատ խոշորացված համայնք՝ հանդիպելու մշակութային դպրոցների հիմնախնդիրներով հետաքրքրված բնակիչներին: Հանդիպումը տեղի է ունեցել Արտաշատ քաղաքի Ամո Խարազյանի անվան դրամատիկական թատրոնում: ...

On November 12, the OSCE PA young delegates accompanied by the members of the NA Standing Committee on Foreign Relations Hripsime Grigoryan, Sargis Khandanyan, Maria Karapetyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The members of the delegation laid flowers at the Eternal Fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims, honoured in silence and bowing the memory of the Holy Martyrs. In the Armenian Genocide Museum-Institute they got acquainted with the documents certifying about the Genocide and left a note in the Memory Book of Honourable Guests.
On November 12, the deputy of the Civil Contract Faction of the RA National Assembly Tatevik Gasparyan visited the enlarged Artashat community to meet the residents interested in the problems of cultural schools. The meeting was held in the Amo Kharazian Drama Theatre in Artashat. Principals, teache...