Սեպտեմբերի 26-29-ն աշխատանքային այցով Վարշավայում էին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի անդամները՝ Արուսյակ Ջուլհակյանի գլխավորությամբ: Լեհաստան այցի շրջանակում հանդիպումներ են եղել Սենատի փոխնախագահ Բոգդան Բորուսեւիչի, Արտաքին գործերի փոխնախարար Մարչին Պշիդաչի, Սեյմի Եվրամիության հարցերի հան...
Առաջարկում ենք թույլատրել քաղաքացիներին ակոսափող հրազենի փամփուշտների լիցքավորումը. Վիլեն Գաբրիելյան
Բովանդակային փոփոխություններում մի կարեւոր կետ կա, այդ կետը վերաբերում է ակոսափող հրազենի փամփուշտների լիցքավորմանը: Մենք առաջարկում ենք թույլատրել քաղաքացիներին ակոսափող հրազենի փամփուշտների լիցքավորումը Կառավարության կողմից հատուկ սահմանված կարգով: Ոստիկանության մեր գործընկերներն այս պահի դրությամ...

Группа дружбы Армения-Польша – с рабочим визитом в Варшаве
26-29 сентября в Варшаве с рабочим визитом находились члены группы дружбы НС Армения-Польша во главе с А.Джулакян.В рамках визита в Польшу состоялись встречи с вице-спикером Сената Б.Борусевичем, заместителем министра иностранных дел М.Пшидачем, председателем комитета Сейма по делам ЕС К.Плажински, ...
В.Габриелян: “Предлагаем разрешить гражданам заряжать патроны огнестрельного оружия с нарезным стволом”
“В существенных изменениях есть важный пункт, относящийся к зарядке патронов огнестрельного оружия с нарезным стволом. Предлагаем разрешить гражданам заряжать их в порядке, специально определенном правительством. Наши коллеги из полиции видят определенный риск на данный момент, мы нашли компромиссны...