ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արմեն Գեւորգյանը ելույթ է ունեցել սեպտեմբերի 23-ին Թուրքիայի Իզմիր քաղաքում կայացած Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի սոցիալական, առողջապահության եւ կայուն զարգացման հարցերի հանձնաժողովի նիստում: Պատգամավորը նշել է. «Տիկի՛ն նախագահ, Հանձնաժողովի հարգելի՛ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը սեպտեմբերի 23-ին տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով մասնակցել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստին: Առցանց նիստին մասնակցել են նաեւ ԱՊՀ Մ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանի գլխավորած պատվիրակությանը: ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Հնչակյան կուսակցության ներկայացուցիչներին կուսակցության 135-ամյակի առթիվ՝ մաղթելով արգասաբեր գործու...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է ՀՀ-ում Իսպանիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարկոս Գոմես Մարտինեսին: ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Մարտինեսին Հայաստանի Հանրապետությունում Իսպանիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթ...

Член делегации НС РА в ПАСЕ А.Геворкян выступил на состоявшемся 23 сентября в Измире (Турция) заседании Комиссии по социальным вопросам, здравоохранению и устойчивому развитию Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ):"Госпожа Председатель,уважаемые члены комиссии!Хотел бы проинформировать членов...
23 сентября вице-спикер НС А.Аршакян принял участие в заседании Постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Межпарламентской Ассамблеи (МПА) СНГ в формате видеоконференции.В онлайн-заседании также приняли участие члены делегации НС РА в МПА СНГ В.Варданян и А.Сандыков.Вице-спикер НС А.Арш...
23 сентября Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с председателем Центрального правления Социал-демократической партии Гнчакян (СДПГ) А.Сарафяном. Спикер парламента поздравил представителей СДПГ с 135-летием партии, пожелав им плодотворной деятельности.В состоявшемся обмене мнениями по...
23 сентября Председатель НС А.Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Испания в РА Маркоса Гомеса Мартинеса.Спикер НС поздравил Мартинеса с назначением на должность Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Испания в РА, пожелав ему дальнейших успехов. Поздравляя с 30-лети...