ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին ժամանել է Երեւան
Պաշտոնական այցով Երեւան է ժամանել ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին: Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակին ուղեկցում են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Էներգետիկ եւ կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն, Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն եւ Ջեքի Սփիերը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել եւ առանձնազրույց է ունեցել Նենսի Փելոսիի հետ:
Ամերիկացի բարձրաստիճան հյուրերի երկօրյա այցի օրակարգը հագեցած է: Նախատեսվում են պաշտոնական հանդիպումներ, ընդլայնված կազմով հանդիպում Ազգային ժողովում: Հյուրերի օրակարգում է նաեւ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր այցը:
Նախատեսվում է հանդիպում լրատվամիջոցների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) «Հանրային կառավարման բարեփոխումների Արեւելյան գործընկերության տարածաշրջանային հիմնադրամի» օժանդակությամբ սեպտեմբերի 11-17-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացել են Արեւելյան գործընկերության խորհրդարանների աշխատակազմերի՝ «Ռազմավարական պլանավորում...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր «Հարցազրույց Պետրոս Ղազարյանի հետ» հաղորդման ընթացքում հայտնել է, որ իր հրավերով վաղը Հայաստան կժամանի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին: «Միակ ռեալ կարիքը, որ ունենք, զենքի կարիքն է: Այս ուղղությամբ տար...

The Speaker of the U.S. House of Representatives Nancy Pelosi arrived in Yerevan on an official visit. The Chairman of the House Committee on Energy and Commerce Frank Pallone, and Representatives Anna Eshoo, and Jackie Speier accompany the Speaker of the U.S. House of Representatives.
The RA NA Speaker Alen Simonyan met in Zvartnots Airport and had a private conversation with Nancy Pelosi. The agenda of the two-day visit of the American high-ranking officials is full. Official meetings are designed in an extended format in the National Assembly. The visit to the Armenian Genocide Memorial Complex is also on the guests' agenda.
A meeting with the mass media and the representatives of the civil society is scheduled.
On September 11-17, by the assistance of the Eastern Partnership Regional Fund for Public Administration Reforms of the German Federal Enterprise for International Cooperation (GIZ) the work of the Autumn Academy on the theme Strategic Planning and Executive Assessment of the Staffs of Parliaments o...
Today, during the programme Interview with Petros Ghazaryan the President of the RA National Assembly Alen Simonyan informed that at his invitation tomorrow the Speaker of the House of Representatives of the United States Nancy Peolosi will arrive in Armenia tomorrow.“The only real need we have, is ...