ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին ժամանել է Երեւան
Պաշտոնական այցով Երեւան է ժամանել ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին: Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակին ուղեկցում են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Էներգետիկ եւ կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն, Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն եւ Ջեքի Սփիերը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել եւ առանձնազրույց է ունեցել Նենսի Փելոսիի հետ:
Ամերիկացի բարձրաստիճան հյուրերի երկօրյա այցի օրակարգը հագեցած է: Նախատեսվում են պաշտոնական հանդիպումներ, ընդլայնված կազմով հանդիպում Ազգային ժողովում: Հյուրերի օրակարգում է նաեւ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր այցը:
Նախատեսվում է հանդիպում լրատվամիջոցների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) «Հանրային կառավարման բարեփոխումների Արեւելյան գործընկերության տարածաշրջանային հիմնադրամի» օժանդակությամբ սեպտեմբերի 11-17-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացել են Արեւելյան գործընկերության խորհրդարանների աշխատակազմերի՝ «Ռազմավարական պլանավորում...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր «Հարցազրույց Պետրոս Ղազարյանի հետ» հաղորդման ընթացքում հայտնել է, որ իր հրավերով վաղը Հայաստան կժամանի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին: «Միակ ռեալ կարիքը, որ ունենք, զենքի կարիքն է: Այս ուղղությամբ տար...

Спикер Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси прибыла в Ереван
Спикер Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси прибыла в Ереван с официальным визитом. Ее сопровождают председатель Комитета по энергетике и коммерческим вопросам Палаты представителей США Фрэнк Палоне, члены Палаты представителей Анна Эшу и Джеки Спир.
В аэропорту "Звартноц" состоялись встреча и личная беседа Председателя НС А.Симоняна с Нэнси Пелоси. Повестка двухдневного визита высоких американских гостей насыщенна. Намечены официальные встречи, заседание в расширенном составе в Национальном Собрании. В программе гостей также посещение мемориала Геноцида армян.
Запланирована встреча с представителями СМИ и гражданского общества.
11-17 сентября в Батуми (Грузия) при содействии Регионального фонда реформ общественного управления Восточного партнерства Германского общества международного сотрудничества (GIZ) прошла работа Осенней Академии аппаратов парламентов Восточного партнерства на тему “Стратегическое планирование и оценк...
Спикер Палаты представителей Конгресса США прибудет в Армению по приглашению Председателя НС РА
Пртедседатель НС А.Симонян сообщил сегодня в программе "Интервью с Петросом Казаряном", что по его приглашению в Армению прибудет спикер Палаты представителей США Нэнси Пелоси.“Единственная реальная потребность, которая у нас есть, - потребность в оружии. Мы предпринимаем различные меры в этом напра...