Խոտան ապրանքի առկայության դեպքում հնարավորություն կտրվի տնտեսվարողներին ավելի քիչ հարկեր վճարել. ասել է Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Բաբկեն Թունյանը «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրինագծի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման ժամանակ:
Կառավարության հեղինակած նախաձեռնությունը քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել սեպտեմբերի 14-ին գումարված ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում:
Գործարար միջավայրի վրա բարելավվող ազդեցություն ունեցող նախագիծը ներկայացրել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը: Նա նշել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում Կառավարությունը չի ներկայացրել որեւէ առաջարկ: Գրավոր առաջարկներ չեն ներկայացրել նաեւ պատգամավորները:

“Business entities will be given the opportunity to pay less taxes in case of the presence of spoiled products,” the Deputy Chair of the Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan said during the debate of the bill on Making Addendum to the Tax Code of the Republic of Armenia in the second reading.
The initiative authored by the Government was debated and endorsed at the regular sitting of the NA Standing Committee on Economic Affairs convened on September 14.
The RA Deputy Minister of Finance Arman Poghosyan presented the draft having an improving effect on the business environment. He noted that the Government did not present any proposal from the first to the second reading. The deputies also did not present written proposals.